افزایش خدمات رایگان
اطلاعیه ها و اخبار سایت

- فیلم طراحی سایت از ابتدا تا انتها - (به زودی)

 

- فیلم رایگان آموزش طراحی سایت در چند دقیقه

 

 

اینستاگرام ما

 

کنترل پنل هاست چیست؟ معروفترین کنترل پنل وب چیست ؟

 

 

کنترل پنل هاست-hosting panel

 

 

شاید برای شما هم این سوال پیش اومده باشه و یا به دنبال بهترین و معروفترین کنترل پنل یا وب پنل برای سرور خود میگردید و یا قصد نصب کنترل پنل رایگان بر روی سرور شخصی خود داشته باشید ، اما نمیدانید که اصلا کنترل پنل هاست چیست و یا کدام رایگان و کدام پولی هست.

 

كنترل پنل هاست در واقع يك نرم افزار مديريت قابليتهاي هاست ميباشد كه به دارنده هاست امكان دسترسي و مديريت تمامي امكانات هاست خودش را در محيط امن ، ميدهد. برخي از اين قابليتها شامل : امكان ارسال ومدیریت فايل ها و فولدرها ، مديريت ايميلها ، طراحي و تغيير صفحات وب و نصب نرم افزارهاي تحت وب ميشود . با توجه به قدرت نرم افزاری ، امنیت ، پشتیبانی ، سرعت و خیلی فاکتورهای مهم دیگر پنلهای معتبر و معروفی استفاده میشود که معمولا به مشترياني كه سرويس هاستينگ ويندوز را انتخاب نمايند كنترل پنل Plesk ارائه ميشود و به مشتريان سرويس هاستينگ لينوكس كنترل پنل Cpanel و Direct Admin.

 

لازم به ذکر میباشد که برای سرورهای لینوکس کنترل پنل های بسیار بیشتری ساخته شده که میتوان به کلوکسو Kloxo ، زدپنل ZPanel ، وستا سی پی VestaCP و ... اشاره کرد که برای استفاده در سرورهای شخصی و یا برای سایت شخصی گزینه های مناسب و معمولا رایگانی میباشند و توسط کاربران استافده میشود که زیر 1% میباشد و به همین دلیل در آمارگیر ثبت نشده ، اما بر حسب تجربه شخصی خودم و راهنمایی کارشناسان امنیت و وب ، اگر کنترل پنل های معروف و پرقدرت مانند سی پنل و دایرکت ادمین استافده کنید با مشکلات کمتری در سازگاری با اجرای سایت و همچنین بحث مهم امنیت مواجه خواهید شد.

 

در نمودار زیر برای شما مقدار استفاده از هر یک از این کنترل پنل ها بر حسب درصد بیان شده است.

 

* این یک آمار کلی بوده و آمار دقیق نمیباشد و میتواند در آمارگیرهای دیگر با مقدار کمی اختلاف نمایش داده شود.

 

 

 

 

کنترل پنل هاست-hosting panel

 

 

 

 

 

نظرات