افزایش خدمات رایگان
اطلاعیه ها و اخبار سایت

- فیلم طراحی سایت از ابتدا تا انتها - (به زودی)

 

- فیلم رایگان آموزش طراحی سایت در چند دقیقه

 

 

اینستاگرام ما

 

بک لینک خوب | تاثیر بک لینک در رتبه سایت | چه بک لینکی خوبه؟

 

بک لینک خوب | تاثیر بک لینک در رتبه سایت

 

 

 

 

یکی از روش هایی که در سئو برای بالا بردن رنک وب سایت در موتورهای جستجو استفاده می شود بک لینک سازی (Link Building) می باشد که بک لینک سازی به عملیات قرار دادن لینک وب سایت شما در سایت های دیگر عنوان می گردد. در صورتی که عملیات بک لینک سازی طبق اصول درستی انجام گردد رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالا می رود و در غیر این صورت ممکن است صدمات جبران ناپذیری به رنکینگ و رتبه وب سایت وارد آورد. در این مقاله از سایت کلبه طراحی قصد داریم به شما اطلاعات جالب و کاملی در مورد لینک سازی و بک لینک بدیم و همچنین نحوه اصولی بک لینک سازی را هم خواهید آموخت.
بک لینک (Backlink) چیست؟
به زبان ساده بک لینک به پیوندهای گفته میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود. زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده است و همین قضیه زمانی هم که شما از سایت دیگر لینک دریافت کنید میشود بک بک لینک شما از اون سایت. بهترین نوع بک لینک چیست و چطور ایجاد میشود ؟
سئو و استاندارد سئو و بک لینک و لینک سازی در طول سالهای اخیر تغییرات بسیار زیادی داشته است و همواره با تغییرات الگوریتم های گوگل شاهد تغییر در رتبه بندی سایتها بوده ایم, اما دو عامل همیشه تاثیر خود را در سئو سایتها نشان داده اند که یکی محتوی اختصاصی و کاربردی و دومی بک لینک معتبر و قوی است.بک لینکها همیشه تاثیر بسیار خوبی در رتبه گرفتن سایتها روی کلمات کلیدی مختلف داشته اند و در این مقاله از کلبه طراحی قصد داریم اهمیت آنها و انواع آن را بررسی کنیم.

 

انواع بک لینک :
انواع بک لینک بر اساس تاثیری که بر روی رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو و بالاخص مهمترین آنها گوگل دارند عبارتند از :

گروه 1: بهترین بک لینک هایی که شما میتوانید برای وب سایت خود دریافت کنید.

گروه 2: بک لینک های بد، که تا جای ممکن باید از آنها اجتناب کرد.

گروه 3: بک لینک های مضر و خطرناک، که درصورتیکه این لینک ها را در وب سایت خود ایجاد نمایید احتمال پنالتی شدن از صفحه نمایش نتایج جستجوی گوگل و سایر موتور های جستجو به شدت بالا میرود.

 

بهترین نوع بک لینک چیست؟
گروه 1: بهترین نوع: تمامی هدف ما از نوشتن این مقاله این نوع از بک لینک میباشد.

اگر شما سایتی دارید که میخواهید برای مدت طولانی از آن برای تجارت خود استفاده کنید. تنها باید به این گروه توجه داشته باشید.

 

 

بک لینک خوب | تاثیر بک لینک در رتبه سایت

 

 

چه فاکتورهایی یک بک لینک را به بک لینکی با کیفیت تبدیل می کند؟
دریافت بک لینک: لینک هایی که از وب سایت های دیگر برای وب سایت تجاری خود دریافت می کنید. یکی از بهترین روشهای بهبود رتبه سایت شما است. همه بک لینک ها ارزش یکسانی ندارند. برخی از بک لینک ها رتبه سایت شما را به هیچ وجه بهبود نمی دهند و برخی از آنها به رتبه سایت شما آسیب میزنند. به همین دلیل تمرکز شما باید بر روی تولید بک لینک های با کیفیت باشد.

اما سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که چه چیز و چه فاکتوری یک بک لینک را به یک بک لینک با کیفیت نبدیل می کند. سئو کاران مختلف برحسب تجربه ممکن است نظرات متفاوتی در این باره داشته باشند بنابراین مواردی که در این مقاله به شرح آنها می پردازیم مورد توافق اکثر سئو کاران مطرح میباشند. اگر بک لینک تمام خصوصیاتی که در این بخش معرفی می کنیم داشته باشد، قطعا یک بک لینک عالی برای سایت شما خواهد بود.

اینکه انتظار داشته باشیم شما برای سایت خود تنها بک لینک های عالی تهیه کنید. انتظار واقع بینانه ای نخواهد بود. در ضمن نداشتن و نبود چندتا از ویژگی های زیر، یک بک لینک را به یک بک لینک بد تبدیل نمی کند. اگر شما موفق شوید لینکی داشته باشید که چندتا از این موارد را در آن رعایت کرده باشید. قطعا آن لینک برای سایت شما ارزشمند خواهد بود.

 

لینکی که از سایت های مرتبط تهیه شود

موتور های جستجو میخواهند که سایت های مرتبط با کلمه کلیدی را در صفحه نتایج جستجو به نمایش بگذارند. به همین دلیل هنگامیکه میخواهند بک لینک های یک سایت را بررسی کنند. ارتباط میان محتوای سایت ها در درجه اول اهمیت قرار می گیرد. ارتباط میان سایت لینک دهنده و دریافت کننده لینک در سطوح مختلف ممکن است وجود داشته باشد. موتورهای جستجو معمولا بدنبال یک ارتباط کلی میان این دو سایت هستند و ارتباط بین کلیت صفحه لینک دهنده به صفحه دریافت کننده لینک را بررسی می کنند. همچنین ارتباط متنی که در پیرامون لینک وجود دارد را با صفحه دریافت کننده لینک، مورد بازرسی قرار میدهد.

 

دریافت بک لینک از منابع موثق

منطقی است که بپذیریم یک لینک باکیفیت باید از یک سایت با کیفیت تهیه شود و یک سایت با کیفیت باید یک سایت قابل اعتماد باشد. برای تشخیص اینکه یک سایت قابل اعتماد است یا خیر موتورهای جستجو مجموعه ای از سایت ها را بعنوان سایت هایی که هسته و مرکز اعتماد هستند انتخاب می کنند. منظور سایت هایی مانند ویکی پدیا، سایت خبرگذاری های متعبر و مانند آن است. سایتی که آنها بعنوان منبع معرفی کنند سایتی بسیار با کیفیت است و قطعا دریافت بک لینک از آن هم بسیار مشکل است. دریافت چند لینک از این سایت ها به معنی آن است که سایت شما بسیار قابل اعتماد است و قطعا رتبه خوبی هم در موتورهای جستجو بدست خواهد آورد.یکی از اهداف تهیه بک لینک که گاهاً فراموش میشود افزودن ارزش یک سایت با هدایت مخاطب به آن سایت میباشند. این مسئله چنان حائز اهمیت است که حتی قبل از آنکه به فکر ایجاد ارزش برای موتورهای جستجو باشیم. باید به این جنبه از تولید بک لینک ها توجه داشته باشیم. بازدید کنندگان یک سایت در صورتیکه یک لینک برجسته مورد علاقه خود را مشاهده کنند بر روی آن کلیک خواهند کرد. با ایجاد لینک در سایت هایی که احتمال انتقال ترافیک به سایت ما را دارند. میتوانیم به ترافیکی که مد نظرمان است برسیم. اگر لینکی تعداد زیادی بازدید کننده را بصورت مداوم به سایت شما هدایت کند یک لینک با ارزش محسوب میشود و این موضوع فقط به ارزش های رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو محدود نمیشود. بلکه چنین لینک هایی از نظر، افزایش ترافیک سایت، افزایش نرخ تبدیل سایت و افزایش فروش سایت نیز دارای اهمیت میباشند.

 

 

استفاده از خود کلمه کلیدی و کلمات مترادف آن در انکر تکست anchor text
کیفیت بک لینک ها درصورتی که متن قابل کلیک با کلمه کلیدی یکی باشد و یا شبیه آن باشد افزایش میابد (بطور خلاصه میتوانیم بگوییم که لینک های تولیدی باید طبیعی بنظر برسند و درصد لینکهایی که با خود کلمه کلیدی تولید میشوند نباید چنان زیاد باشد، که بنظر بیاید تمام لینک ها را خود ما ایجاد کرده ایم.  بنابراین رعایت یک نرخ تصادفی میان انکر تکست anchor text  که با خود کلمه کلیدی ایجاد میشود و لینک هایی که با کلمات مترادف کلمه کلیدی تولید میشوند حائز اهمیت است. ) اگر تعداد زیادی از لینک های دریافتی شما دقیقا همان کلمه ای باشد که میخواهید برای آن در گوگل رتبه بگیرید، این لینک ها بنظر طبیعی نخواهند رسید. مثال اگر شما میخواهید برای "عبارت طراحی سایت و سئو" رتبه بدست بیاورید میتوانید از متن های مشابه که در سئو باید رعایت شود استفاده کنید. مثال: طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت سئو شده و مانند آن به این صفحه لینک ایجاد کنید.

 

 

لینک را در متن اصلی صفحه ایجاد کنید
در یک سایت میتوان در بخش های مختلفی به سایت دیگری لینک ایجاد کرد. از هدر، اسلایدر، تا ساید بار و پاصفحه سایت (فوتر)، اما اگر در متن اصلی صفحه به سایت خودمان لینک ایجاد کنیم. این لینک ارزش بسیار بالاتری از لینک هایی که در مکان های دیگری از صفحه قرار دارند، خواهد داشت. لینک هایی که در متن اصلی یک صفحه قرار دارند بالاترین ارزش را از نظر موتورهای جستجو دارند و دلیل این ارزش این است که هنگامیکه لینکی در متن یک صفحه قرار داده میشود به آن معنی است که نویسنده متن به آن اهمیت بالایی میدهد.

 

 

قرار دادن بک لینک در صفحه ای که اتوریتی  بالایی دارد
نکته : الگوریتم PageRank گوگل دیگر برای عموم در دسترس نیست. بنابراین ما تنها میتوانید رتبه یک صفحه را حدس بزنیم نرم افزارهای زیادی هستند که ادعا می کنند میتوانند دقیقا PageRank یک صفحه را محاسبه کنند ولی با توجه به اینکه این الگوریتم گوگل مانند همه الگوریتم های دیگر گوگل بطور مداوم بروز رسانی میگردد و گوگل هم هیچ حرفی در باره تغییرات آن نخواهد زد. میتوان پیش بینی کرد که هیچ سایتی نمیتواند PageRank یک صفحه را دقیقا تعیین کند و اینها فقط شعارهای تبلیغاتی و جذب کننده کاربر هست.

مدت هاست بجای پیح رنک از معیاری به نام اتوریتی authority استفاده میشود که توسط شرکت MOZ ایجاد شده و به نوعی شبیه همان پیج رنک گوگل است و بر اساس معیارهای خاصی اعتبار یک سایت را تشخیص و نمایش میدهد.اتوریتی سایت مقداری عددی بین 0 تا 100 است و طبیعتا هرچه این مقدار به 100 نزدیک تر باشد در نتیجه اتوریتی هم بالاتر و سایت در اصطلاح معتبر تر خواهد بود.برای ساخت بک لینک به سراغ سایت های معتبر با اتوریتی بالا بروید و سایتهای با اتوریتی زیر 20 را به کلی فراموش کنید.

 

 

لینک به سایت شما در کنار لینک به سایت های معتبر باشد
اگر بک لینکی که به سایت شما  ایجاد میشود در صفحه ای باشد که به یک سایت بسیار با کیفیت هم لینک ایجاد کرده است، بویژه اگر وب سایت با کیفیت در زمینه کاری شما فعالیت نماید. شما به گوگل اعلام میکنید که سایت شما نیز به اندازه آن سایت دیگر دارای اعتبار و اهمیت است. برعکس این قضیه نیز صادق است یعنی اگر لینک سایت شما در صفحه ای باشد که سایر لینک های موجود در آن بی کیفیت باشند لینک سایت شما نیز به اندازه آنها بی کیفیت تلقی میشود. این امکان نیز وجود دارد که چنین لینک هایی توسط موتورهای جستجو اصلا محاسبه نشوند و هیچ تاثیر مثبت و منفی بر روی رتبه شما نداشته باشند. این بدلیل امکان استفاده از سئو منفی توسط رقبای شما میباشد.

 

دریافت لینک از سایت هایی که تا کنون به شما لینک نداده اند
ارتباط زیادی بین رتبه یک سایت و تعداد لینک دریافتی از سایت های مختلف (سایت های معتبر و مرتبط با  IP آدرس های مختلف ) وجود دارد. مسلماً داشتن 100 لینک از 10 سایت مختلف بسیار بهتر از داشتن 100 لینک از 3 سایت میباشد. برای اینکه لینکی که برای سایت شما ایجاد میشود با کیفیت تلقی شود باید از یک سایت جدید تهیه شود.

 

 

لینک های حاصل از تبادل لینک با کیفیت محسوب نمی شوند
تبادل لینک در گذشته بسیار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. گوگل و سایر موتورهای جستجو به بک لینک های حاصل از تبادل لینک بسیار حساس هستند. بنابراین برای دریافت بک لینک از سایت هایی بک لینک تهیه کنید که قبلا به آنها لینک نداده باشید.


اعتماد و اعتباری که یک سایت از طریق لینک به سایت دیگر میدهد بین تمام لینک هایی که در سایت وجود دارد تقسیم میشود. بنابراین هنگامیکه میخواهید بک لینک تهیه کنید. از صفحه ای بک لینک بگیرید که لینک های خروجی زیادی نداشته باشد. بهتر است که صفحه ای که در آن لینک ایجاد می کنید کمتر از 10 لینک خروجی داشته باشد.

 

از سایت هایی لینک تهیه کنید که تهیه لینک از آنها آسان نباشد
اگر بتوان بسادگی در سایتی که به شما لینک داده است، لینک تهیه کرد. رقبای شما هم در آن سایت لینک ایجاد می کنند. بنابراین شما مزیت خود در سئو را نسبت به آنها از دست میدهید. اگر با چند کلیک می توان در یک سایت لینک ایجاد کرد. ارزش چنین لینکی بسیار کم خواهد بود. بنابراین از سایت هایی لینک تهیه کنید که تهیه لینک از آنها برای رقبایتان آسان نباشد.


اینکه یک سایت معتبر و با کیفیت بصورت رایگان به شما لینک بدهد تقریباً غیر ممکن است. اما با توجه به اینکه گوگل بصراحت اعلام کرده است که با لینک های خریداری شده برخورد خواهد کرد. باید دقت کنید که از سایت هایی که تعداد زیادی لینک فروخته اند لینک خریداری نکنید. فراموش نکنید که دریافت لینک های غیر مستقیم از سایت هایی که لینک می فروشند نیز میتواند برای سایت شما خطراتی جبران ناپذیر را به همراه داشته باشد.

  

گروه 2: بک لینک های بد که تا جای ممکن باید از آنها اجتناب کرد :

قطعا درباره هشدار مت کاتس Matt cutts کارشناس سابق گوگل درباره سوء استفاده از لینک در وبلاگ نویسی مهمان شنیده اید. او میگوید که از سال 2014 نوشتن پست مهمان برای دریافت بک لینک را باید متوقف کنیم. ایجاد پست مهمان به قصد ایجاد بک لینک به معنی آن است که شما یک مقاله را در سایتی ایجاد و به سایت خود بک لینک میدهید، سپس واژه های این مقاله را با واژه های مشابه جایگزین می کنید و آن را در وبلاگ دیگری منتشر می کنید. به این ترتیب گوگل هدف از این وبلاگ نویسی را دریافت بک لینک تشخیص خواهد داد.

لینک هایی که در سرصفحه، پا صفحه، ساید بار Sidebar، درج میشوند برای گوگل فاقد اهمیت هستند و باید از آنها اجتناب کرد و یا بصورت Nofollow آنها را ایجاد کرد.

 

گروه 3: بک لینک های مضر:
لینک هایی که در کامنت یا نظرات سایت های دیگر قرار می گیرند در صورتی که سایت با موضوع سایت شما مرتبط نباشد و همینطور صدها کامنت بی ربط فقط برای ساخت بک لینک در آن وجود داشته باشد و لینک هایی که از سایت هایی که تعداد زیادی لینک فروخته اند. در این گروه قرار میگیرند. ایجاد این لینکها میتواند به حذف همیشگی سایت از نتایج گوگل منجر شود.
بررسی نکات قبل از شروع عملیات
قبل از شروع عملیات بک لینک سازی حتما وب سایت را از نظر اصول سئو بررسی نموده تا مشکلی از این بابت نداشته باشد. بررسی وب سایت را حتما زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام دهید تا موردی از نظر شما پنهان نماند.

*برای این مورد میتوانید از متخصصان ما در کلبه طراحی استفاده کنید.

 متخصصین ما از طریق نظرات در پایین همین مطلب، فرم تماس با ما در بالای صفحه و یا ایمیل و تلگرام در دسترس هستند:

Email: kdhost [@] Yahoo [.] Com

Telegram : @tt_admin

 

 

برای بک لینک سازی وب سایت حتما می بایست از محتوای کافی برخوردار باشد و به صورت دوره ای در سایت مقالات جدید و مفید در زمینه شغلی وب سایت بارگذاری گردد. پس از بررسی وب سایت می توانید عملیات بک لینک سازی وب سایت را آغاز نمایید.

 

مکان های بک لینک سازی وب سایت
یکی از بهترین مکان های ایجاد لینک به وب سایت فروم ها و تالارهای گفتمان می باشد که می توانید مقالات خود را در آنها با ذکر منبع منتشر نمایید. البته فراموش نشود امضاء انجمن را لینک به وب سایت خود قرار دهید و همچنین در بخش پروفایل آدرس وب سایت را حتما درج نمایید.

در سایت های ساخت وبلاگ رایگان می توانید عضو شده و مقالات خود را در آنها نیز بارگذاری نمایید البته این کار را حتما با ذکر منبع انجام دهید.


زمان انجام بک لینک سازی
این عملیات می بایست به طور طبیعی و در تمامی روزهای هفته انجام گردد و تعداد ایجاد بک لینک متعادل باشد. به عنوان مثال در یک روز 100 بک لینک ایجاد ننمایید و روز دیگر 10 بک لینک و سعی نمایید به طور متوسط میانگین بک لینک های وب سایت شما در زمان های مختلف برابر باشد. با توجه به ساعات کاری شرکت ها معمولا بک لینک ها در ساعات کاری ایجاد می گردند و بهتر است در خارج از ساعات کاری نیز بک لینک ایجاد نمایید. معمولا عملیات بک لینک سازی برای وب سایت با حجم زیاد انجام می گردد و رفته رفته با توجه به جذب کاربر برای سایت میزان تعداد بک لینک ها کمتر می شود.

 

 

بک لینک خوب | تاثیر بک لینک در رتبه سایت

 

 

تعداد بک لینک
تعداد بک لینک ها هر چه بیشتر باشد بهتر است البته کیفیت این لینک ها متفاوت بوده و با کیفیت تر باشند تاثیر مثبت تری بر روی رنکینگ و سئو وب سایت خواهند داشت. لینک ها همچنین می توانند اثر منفی بر روی وب سایت داشته باشند و وب سایت شما را متحمل زیان های جدی نمایند. بهتر است بک لینک سازی وب سایت خود را حتما زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام دهید( متخصصین کلبه طراحی آماده راهنمایی و شماوره به شما هستند) زیرا ممکن است با انجام روش های غلط بک لینک سازی وب سایت شما با مجازات های موتورهای جستجو نظیر گوگل روبرو شود و سایتی نیز که شامل این مجازات شد به سختی از این مرحله خارج می گردد.

 

نتیجه گیری در تهیه بک لینک و کیفیت بک لینک ها
برای آنکه کیفیت بک لینک های شما مناسب باشد موارد زیرا را مد نظر قرار دهید:

    سعی نمایید لینک های ایجاد شده خود را در سایت های مرتبط به زمینه فعالیت وب سایت ایجاد نمایید
    بر روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز ننمایید و هر بار لینک را با یک نوع کلمه لینک نمایید
    از قرار دادن لینک هایی که در تمام صفحات وب سایت قرار می گیرند و به طور مستقیم به سایت شما لینک می گردند جدا پرهیز نمایید
    استفاده زیاد از کلمات کلیدی در ایجاد لینک ها ممکن است به سایت شما لطمه بزند
    لینک دادن از داخل مقالات کار درستی است اما انجام آن به مانند سایت ویکی پدیا اشتباه است
    لینک ها می بایست طبیعی باشند و توسط کاربران ایجاد شده باشند
    از تبادل لینک اجتناب نمایید
    از خرید لینک جددا خودداری نمایید


 

بک لینک در سئو چقدر مهم است؟
ارزش بک لینک در سئو میتوان گفت تقریبا مهم است، تجارب نشان داده است سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید تولید میکنند، رتبه خوبی دارند.

برای روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال دقت کنید:
فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را بیان کردید، و ۱۰ نفر موضوعی را که بیان کردید تایید کردند و به آن رأی دادند؛ سپس فرد دیگری موضوعی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید کردند. حال حرف شما ارزش بیشتر دارد یا شخص مقابل؟ جواب آشکارست که شما! زیرا افرادی که حرف شما را تایید میکنند بیشتر از شخص مقابل است. بک لینک هم به این صورت است؛ تقریبا مانند رأی میماند، هرچه بک لینکهای شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشد یعنی اشخاص بیشتری به آن رأی میدهند، آنرا دوست دارند و مورد تاییدشان است، پس رتبه بهتری را خواهید داشت. بک لینک از فاکتورهایی است که رتبه سایت را مشخص میکند.

 

بک لینک باید خریداری شود؟
اگر به این فکر هستید که با خرید بک لینک در سایتهای با پیج رنک بالا میتوانید قدرت دامین و سایت خود را افزایش داده و رتبه بهتری را بگیرید، سخت در اشتباهید! زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به راحتی سایتهایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک میکنند را شناسایی نموده و از رتبه آنها میکاهد. البته شایان ذکر است اگر مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینک میتوانید دیگر نگران بوجود آمدن مشکلی برای سایت خود نباشید. شاید سوال کنید که اگر بک لینک را خریداری نکنیم پس چگونه میتوانیم به سایت خود بک لینک دریافت کنیم و به این طریق قدرت سایت خود را افزایش داده و رتبه بالاتری را کسب کنیم؟ جواب اینست که شما باید بک لینکها را به صورت طبیعی دریافت کنید؛ یعنی مطالب جدید و کاربردی تولید کنید تا کاربران در سایتها و وبلاگهای خود لینکهای شما را قرار دهند. همچنان از شبکه های اجتماعی میتوانید برای یک لینک بیلدینگ سالم استفاده کنید.

 

نتیجه گیری کلی در مورد مشخصه های بک لینک خوب و بد چیست؟
در یک کلام میتوان گفت لینکی که شما درخواست گذاشتن آنرا کرده باشید لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگذارند لینک خوب گفته میشود. چرا؟ زیرا زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت میکنید توقع دارید که لینک شما در تمام صفحات نمایش داده شود، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شود، Dofollow باشد و … پس از مشخصه های لینک بد میتوان به:

لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشود، این لینک غیره طبیعی و بد اطلاق میگردد، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمیکنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.

لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یکی از مواردیست که باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشود لینک کسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.

لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانیست، زیرا این مورد هم باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.

لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینکهایی را قرار میدهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینک کنید، طبعیست که بک لینک بد است.

لینک شدن سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همانطور که سایتهایی بی کیفیت خودشان کیفیت چندانی ندارند، لینکهایی که از آنها به سایت شما ارسال میشود بد است و اگر آن سایتها اسپم باشند حتی باعث میشود در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.

لینک شدن سایت به صورت مخفی: لینکها را قرار میدهند تا کاربران ببینند و از آن استفاده کنند، ولی زمانی که لینک  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیره طبیعی است.

 

* شایان ذکر است اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواهد دید.بک لینک Nofollow و Dofollow چیست؟
لینکهای Nofollow لینک هایی است که در rel آن مقدار Nofollow باشد، زمانی که شما لینک سایتی را به این حالت قرار دهید، روبات گوگل از شکستن پیج رنک شما بر روی این لینک خروجی جلوگیری میکند و به راحتی میتوانید تبلیغات متنی به صورت نوفالو در سایت خود قرار دهید. و اما لینکهای Dofollow یا Follow… این مورد برعکس نوفالو است؛ اگر لینکی مقدار rel آن Nofollow نبود، Dofollow یا Follow است و نیاز نیست مقدار Dofollow و Follow را در rel قرار دهید.

 

تبادل لینک جهت ازیاد بک لینک توصیه میگردد؟
اگر به صورت Nofollow نباشد، امکان بروز مشکل به احتمال قوی است ولی اگر طرفین لینکها را به صورت نوفالو قار بدهند مشکلی از این بابت برایتان پیش نخواهد آمد.

 

 

 

شما چه تجربه ای دارید که میتوانید به ما و دوستان خود کمک کنید؟

در پایین کامنت کنید تا این مقاله را به یک منبع کامل برای کاربران وب تبدیل کنیم.

 

 

بک لینک

بک لینک

روشهای تهیه بک لینک

روشهای تهیه بک لینک

استفاده از شبکه های مجازی برای تهیه بک لینک

استفاده از شبکه های مجازی برای تهیه بک لینک

نظرات