رنگ

طراحی سایت شبکه اجتماعی

سفارش طراحی

طراحي سايت شبکه اجتماعی


امروزه يكي از پربيننده‌ ترين و پرطرفدارترين سايت‌ها، سايت‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي است به طوري كه سایت شبکه‌های اجتماعی، بعد از موتورهای جستجو، تبدیل به پراستفاده‌ترین خدمت اینترنتی شده‌اند. اساس كار شبكه‌هاي اجتماعي ايجاد ارتباط ميان افراد و به اشتراك گذاري محتوا با يكديگر است به گونه اي كه هر شخص دارای پروفایل شخصی می‌باشد که در آن از اطلاعات پایه تا علایق و سلایق خود را قرار می دهد، دوستان جديدي پيدا مي‌كند و دوستان قديمي خود را در جريان تغييرات زندگي‌اش قرار مي‌دهد.

از اولين شبكه‌هاي اجتماعي كه در ايران مورد توجه قرار گرفت مي‌توان به "اوركات" اشاره كرد، اما پس از مدتي اين سايت جذابيت اوليه‌ي خود را از دست داد و به نوعي عمرش به پايان رسيد. از شبکه های اجتماعی معروف فارسی می توان به سایت های کلوب و فیسنما اشاره کرد.

 

social networking

 

شبکه های اجتماعی چیست

به سایتهایی که محیطی را فراهم کرده اند تا کاربران با ثبت نام و فعالیت در انها بتوانند با یکدیگر به صورت متنی، فیلم، عکس و ... در تبادل باشند به سایتهای شبکه های اجتماعی معروف هستند.

 

تعداد کاربران بعضی از شبکه های اجتماعی به قدری زیاد شده است که از جمعیت خیلی از کشورها بیشتر کاربر دارند. برای مثال اگر فیس بوک یک کشور بود، پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شد. به همین جهت انتخاب یک شرکت مناسب برای طراحی سایت شبکه اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است.

طراحی سایت شبکه اجتماعی یک ابزار قدرتمند است که به مردم اجازه می دهد تا ارتباط برقرار کنند و به بسیاری از منابع متصل شوند که در چند دهه اخیر امکان پذیر نبود. شما می توانید با دوستتان در یک سمت دیگر سیاره، چت کنید و در زمان چت، عکس و فیلم بگیرید و بفرستید . با وب شما ممکن است که دوست قدیمی خود را که طی سال ها ندیده اید، بتوانید پیدا کنید. شما می توانید دوستان جدید پیدا کنید و یا حتی برای خود همسر پیدا کنید.

سایت های آنلاین شبکه های اجتماعی، امروزه مقصد های بسیار مشهوری هستند. این سایت ها سرویس ها  ها را با یکدیگر در راهی بهینه شده و جذاب بسته بندی می کند تا کاربران به وب سایت برای برقراری ارتباط، نفوذ کنند . صدها سایت شبکه های اجتماعیی وجود دارد. محدوده سایز آن ها بزرگ گرفته مانند facebook و myspace تاسایت های کوچکتر که بر چیز خاصی هدف گرفته شده است مانند RAVELRY که یک سایت شبکه های اجتماعی برای افرادی است که دوست دارند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و یکدیگر را ببینند. این سایت مردم را به یکدیگر نزدیک تر می کند وقتی از هم مایل ها فاصله دارند.

 

طراحی سایتهای شبکه های اجتماعی

 

ویژگی های طراحی سایت شبکه اجتماعی

 • مخاطب را در سریعترین زمان ممکن مجذوب کند
 • جستجوی کاربران برای پیدا کردن دوست آسان باشد.
 • هر کاربر پروفایل مخصوص خودش را داشته باشد تا بتواند خودش را معرفی کند
 • طراحی سایت شبکه اجتماعی دینامیک باشد
 • امکان ساخت گروه دوستان و کاربران
 • به اشتراک گذاری مطالب در سایت شبکه های اجتماعی دیگر
 • کاربران به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند (مانند پیام دادن، چت و …)
 • کاربران از فعالیت های اصلی دوستان خود با خبر شوند
 • کار کردن با سایت آسان باشد
 • کاربران بتوانند برای خود عکس بگذارند
 • کاربران عکس ،ویدئو و موزیک به اشتراک بگذارند
 • نمایش افراد آنلاین در سایت
 • قابلیت کامنت و نظر گذاستن بر روی پست دوستان
 • امکان لایک کردن و پسندیدن مطلب دوستان
 • یک شبکه اجتماعی ِ قدرتمند ِ مبتنی بر وب است
 • کاربران آن می‌توانند یک ارسال با طول تعیین شده توسط شما به همراه تصویر، ویدئو، لینک و فایل داشته و با دنبال کردن کاربران، افکار و نظرات خود را با سایرین را داشته باشند.
 • گروه‌ها، کارمندان، همکاران و انجمن‌ها با ایجاد یک شبکه اختصاصی قادر به ارتباط با یکدیگر بوده 
 • به کمک تکنولوژی آر‌اِس‌اِس می‌توانند تازه ترین‌های سایت را پیگیری نمایند.
 • توسط هر وسیله‌ی متصل به اینترنت از جمله تلفن همراه دنبال‌پذیر است
 • و ...

 

موفقیت یک سایت شبکه اجتماعی در این است که مخاطب را در سریع ترین زمان ممکن تحت تاثیر قرار دهد. مطمئن شوید که کاربران سایت بلافاصله بعد از ورودشان به سایت، در سایت غرق می شوند. یک شرکت طراحی سایت حرفه ای ، به کمک محتوای خوب، عناصر جذاب و ابزارهای دیگر مخاطب را مجذوب سایت می کنند

.

سایت فیس بوک

 

آیا شما نیز بدنبال طراحی سایت شبکه اجتماعی هستید؟

هر شبكه اجتماعي بسته به تعداد كاربران و هدف از ايجادش، امكاناتي را مي‌تواند به اعضاي خود ارائه دهد، كه اين امكانات عبارتند از:

 • امكان عضويت
 •  جست و جو در ميان اعضا 
 • ارسال پيام براي يكديگر 
 • آپلود عكس –
 • نمایش يكسري اطلاعات اوليه از هر فرد ( نمايش سن، مكان سكونت، ايميل، رنگ چشم و مو، دين، نژاد و ...) 
 • نمايش اعضاي آنلاين در سايت 
 • و....امكانات بسيار ديگري كه مي‌تواند در سايت موجود باشد.

حال با توجه به امكانات گسترده‌اي كه مي‌توان در طراحی سايت شبکه اجتماعي قرار داد، ابتدا بايد اهداف طراحی سايت را مشخص كرده و سپس با توجه به اين اهداف امكاناتي را به سايت اضافه كرد.

 

سایت دوستیابی

 

اگر شما هم دوست داريد يك سايت شبكه اجتماعي داشته باشيد و آن را بسته به سليقه ي خود طراحي نماييد، به راحتي مي توانيد اين كار را به کلبه طراحی  بسپاريد كه در كوتاه ترين زمان، طراحی سايت شبكه اجتماعي را برايتان انجام می دهد و سايتتان را جزو برترين هاي گوگل قرار دهد. شاید بسیاری از ما این طرح به ذهنمان رسیده باشد که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان خود ایجاد نماییم. جوامع مجازی مثل فیسبوک و فیس نما، البته ایجاد این جوامع نیاز به برنامه نویسی حرفه ای تحت وب دارد. ولی شما برای طراحی چنین وب سایت هایی نیاز دارید مطالبی را در این مورد این شبکه های اجتماعی و ایجاد آن بدانید. مطالبی از قبیل اینکه :

 • هدف از ایجاد این جوامع
 • میزان پیشرفت این جوامع 
 • تعداد کاربران عضو
 • امکانات کاربران
 • امنیت پروفایل های شخصی
 • امنیت کلی وب سایت
 • تامین منابع مالی
 •  طراحی سایت شبکه های اجتماعی 

با مطالعه و تحقیق در مورد این موارد و برآورد کامل هزینه ها و اهداف، ما می توانیم اقدام به طراحی سایت برای جوامع مجازی نماییم.

گستردگی استفاده از این جوامع و تامین امنیت کافی برای کاربران یکی از مهمترین مسائل برای این جوامع خواهد بود.

همچنین جذب مخاطبان فراوان برای گسترش این جوامع مجازی و استفاده از وب سرور مناسب که سرعت بارگذاری صفحه را در زمان های پر ترافیک پایین نیاورد از مسائل مهم بعدی این نکات می باشد.

کلبه طراحی با داشتن طراحان حرفه ای سایت و آشنا به جدید ترین متد برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی حرفه ای، می تواند در زمینه طراحی سایت جزء بهترین ها باشد . همچنین موارد سئو و بهینه سازی سایت را برای شما انجام دهد تا سایت شما توسط موتور های جست و جو گر دیده شود و در رتبه ی خوبی از این لیست قرار گیرد.زیرا نکته مهم برای طراحی سایت شبکه اجتماعی داشتن مخاطبان زیاد می باشد و تا کاربری به عضویت سایت شما در نیاید، مسلما جامعه ای تشکیل نخواهد شد. 

برای این منظور کلبه طراحی با توجه به موارد و کلمات و عبارات پرکاربرد وب سایت شما، اقدام به بهینه سازی سایت شما نموده و آنها را برای شما به موتور های جست و جو معرفی می نماید تا سایت شما در صورت سرچ آن عبارات در ابتدای لیست قرار گیرد. این مسئله باعث افزایش تعداد بازدید شما و افزایش تعداد مخاطبان خواهد شد.

 

 

ارتباط با تمام جهان با سایت

 

طراحی سایت شبکه اجتماعی

چه فاکتورهای در طراحی سایت شبکه اجتماعی می بایست لحاظ شود؟سایت های شبکه اجتماعی به موجب امکاناتی که برای کاربران خود در نظر می گیرند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحی سایت شبکه اجتماعی قابلیت هایی مانند پروفایل سازی، اشتراک متن، تصویر، ویدیو ، امکان کامنت گذاشتن و غیره وجود دارد. حال در طراحی سایت شبکه اجتماعی چه فاکتورهای اساسی را می بایست لحاظ نمود.

 

- نظارت کامل بر محتوای سایت و مطالب ارسالی کابران

- امکان دادن امتیاز به مطالب هر کاربر

- تعیین فعالترین کاربران به ترتیب ارسال پست ، نظرات ، زمان فعالیت یا روشهای گوناگون دیگری که توسط مدیر سایت تعیین میشود

- امکان دوستیابی و ایجاد و تشکیل گروه برای ایجاد یک محیط دور همی و تبادل نظرات ، نوشته ها ، عکس ها و ...

- امکانات کاربردی و بی نظیری دیگر

و...

 

شبکه های اجتماعی معروف

 

اولین چیز برای در نظر گرفتن برای طراحی سایت شبکه اجتماعی، تمرکز کردن در آن است. بدون تمرکز، سایت شما از وب سرویس ها و ویژگی ها اشغال و پراکنده و خواهند شد. زمانی که سایت شما ممکن است درگیر برنامه ها شده باشد، با تمرکز اولیه کاربر شما ضربه بزرگی نخواهد خورد.

آیا می خواهید سایت شما هدف عمومی شبکه های اجتماعی باشد؟ اگر می خواهید، یعنی می خواهید با مشهورترین وب سایت ها در اینترنت رقابت کنید. غول هایی مانند FACEBOOK ، طراحی سایت شبکه اجتماعی و فضای شبکه های اجتماعی را در آمریکا می گیرند. در بقیه کشور ها شما باید علیه سایت هایی مانند Orkut در برزیل، Bebo در اروپا و ایرلند و یا Hi5 در چین رقابت کنید و بالا بیایید. این سایت ها نه تنها سال ها از شروع کارشان می گذرد، بلکه میلیون ها کاربر دارد.

انتخاب دیگر این است که یک سایت برای سرگرمی و یا فعالیت خاصی ایجاد کنیم. قرار دادن یک قالب و نمای کلی به سایت، ممکن است به آن در اجرای اولیه کمک کند و رشد اجتناب نا پذیری برای جمع آوری مخاطبان و مشتری ها داشته باشد. و با انتخاب کردن یک قالب، شما جذب خواهید کرد کاربرانی را که همچنان در موضوع مشتاق هستند.

کاربران علاقه مند، کاربران مشغول و درگیر هستند. این یعنی آن ها علاقه دارند که در جامعه و اجتماع مشارکت کنند و در این اطراف باقی بمانند. اگر محتوایی هیجان انگیز برای کاربران شما  در سایت شما وجود نداشته باشد، آن ها خارج می شوند.

فرض کنیم که شما یک قالب عالی برای طراحی سایت شبکه اجتماعی خود دارید. مخاطبان بالقوه در بیرون و در اینترنت وجود دارند، و منتظر هستند تا به یک جامعه که به علاقه آن ها اهمیت می دهد، عضو شوند. شما چه کاری در ادامه انجام می دهید؟

یک لیست از مواردی که سایت شما پیشنهاد می دهد تهیه کنید. این بهتر است شامل همه چیز از جمله صفحه پروفایل کاربر به هر تابلو تبلیغاتی و یا سرویس پیغام ها است که شما باید نقشه ریزی کنید. شما ممکن است که بخواهید این ویژگی ها را بخرید و یا آن ها را خودتان بسازید. بعضی از این ها حتی ممکن است رایگان در دسترس باشد، و در قالب سورس باز باشد. در برابر این وسوسه که همه چیز را شامل شوید، مقابله کنید، زیرا سایت شما ممکن است که بی نظم شود اگر این کار را کنید. در عوض، قالبی انتخاب کنید که بهترین مطابقت با کار شما را داشته باشد.

شما همچنین به یک هاست برای وب سایت خود نیاز خواهید داشت.

 

 

شبکه های اجتماعی پرطرفدار

 

 

طراحی سایت شبکه اجتماعی و اشتراک فایل

در طراحی سایت شبکه اجتماعی ، قابلیت اشتراک فایل صوتی ، تصویری، گرافیکی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. قرار دادن قابلیت های برنامه نویسی در طراحی سایت شبکه اجتماعی به منظور آپلود فایل بسیار حائز اهمیت می باشد. کاربران شبکه اجتماعی مایل می باشند در پروفایل خود و در طراحی سایت شبکه اجتماعی این قابلیت درج شده باشد.

 

 

طراحی سایت شبکه اجتماعی و سئو

مطالب به اشتراک گذاشته در شبکه های اجتماعی گاهی مطالب سودمندی خواهند بود و برای کاربران اینترنت سودمند خواهد بود. بدین منظور در طراحی سایت شبکه اجتماعی مبحث سئو نیز مطرح می شود تا اطلاعات به اشتراک گذاته شده در اختیار دیگران کاربران قرار گیرند.

 

اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام، واتس اپ

 

 

دلایل موفقیت طراحی سایت شبکه اجتماعی

دلیل اصلی موفقیت طراحی سایت شبکه اجتماعی این می باشد که بر اساس یک نیاز عمده انسان طراحی شده است. نیاز اجتماعی بودن و قرار گرفتن در جمع و برقراری ارتباط با دوستان، نیاز مهمی می باشد که طراحان حرفه ای سایت های شبکه اجتماعی با بهره گرفتن از آن توانسته اند، موفقیت خیره کننده ای برای وب سایت های خود بدست آورند.

این موفقیت به حدی می باشد که امروز بیش از 30 % مردم جهان در شبکه اجتماعی با نام فیسبوک عضویت دارند.

رسیدن به این موفقیت برای شبکه اجتماعی اتفاقی نبوده و مهمترین مسئله ای که اینگونه وب سایت ها باید آن را رعایت نمایند، اصول حرفه طراحی سایت ها می باشد. همچنین رعایت قواعد بهینه سازی سایت تاثیر زیادی می تواند در معرفی اینگونه وب سایت ها در اینترنت داشته باشد.

کلبه طراحی با کسب دانش و تجربه فراوان در زمینه طراحی سایت، می تواند بهترین انتخاب شما برای سفارش طراحی سایت در انواع زمینه ها و حتی ایجاد یک شبکه اجتماعی گسترده باشد.

 

سفارش طراحی سایت شبکه اجتماعی

 

 

قیمت پایه طراحی سایت شبکه اجتماعی

راهی برای جمع آوری پول برای سایت شما این است که به دنبال ریسک سرمایه خود باشید. این یعنی شخص یا سازمانی که پول برای کسب و کار جدیدی سرمایه گذاری می کند، در این امید که کسب و کارشان موفق می شود و به سرمایه شان سود نیز تعلغ می گیرد. بسیاری از وب سایت ها شروعشان از سرمایه ای اضافی و با ریسکش آغاز می شود و همین آن ها را به سمت موفقیت می راند. مقداری شبیه سویس پیغام رسانی twitter می باشد که بر اساس سرمایه و نه  برنامه کسب و کار دیگری باقی مانده اند.

فقط درصد کوچکی از  کسب و کار های تازه راه اندازی شده سرمایه را دریافت می کنند. شما ممکن است برای سایت خود، خودتان سرمایه گذاری کنید و یا از یک منبع مناسب وام بگیرید. هر رویکرد، ریسک هایی را با خود حمل می کند. شما بهتر است مراقبت دقیق به هر قدم قبل از انجام هر کاری را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که شما می توانید هزینه ها را در صورت طولانی تر شدن نقشه وب سایت خود تا موفقیت را در نظر بگیرید.

Twitter مشهور شد اما نه فقط به دلیل داشتن سرویس و طراحی سایت شبکه اجتماعی، بلکه در نقشه کسب و کار خود کمی کمبود داشت. twitter هزینه هایی از ریسک در سرمایه گذاری استفاده کرد. شما بهتر کمی زمان بگذارید تا نقشه کسب و کاری را طراحی کنید. چگونه یک وب سایت می تواند خودش پایدار باشد و یا حتی سود داشته باشد؟ این سوال راحتی نیست و حتی سایت هایی مانند Youtube نیز با این جواب در حال کشمکش می باشد. اما اگر شما زمان صرف نکنید که درباره اش فکر کنید که سایت شما چگونه قرار است تولیدات داشته باشد، حداقل پولی را صرف می کنید و سایت شما طول زندگی زیادی نخواهد داشت.

این همچنین مهم است تا به یاد داشته باشید که کسب و کار شما کساد نشود. بعد گذشت زمانی، شما متوجه می شوید که کسب و کارتان را دوباره نقشه ریزی کنید و تنظیمات را دوباره اعمال کنید. شما ممکن است که متوجه شوید طراحی سایت شبکه اجتماعی شما  چه نوع تبلیغاتی  نیاز دارد. شما همچنین ممکن است یک قالب اپلیکیشن را بسازید برای برنامه نویسان وب و آن ها را با هزینه های کوچکی شارژ کنید تا اپلیکیشن آن ها را به سایت خود ببرید. این مهم است که یک ذهن باز داشته باشید و انعطاف پذیر باقی بمانید.

شروع طراحی سایت شبکه اجتماعی یک کار بزرگ است. شما نیاز است تا یک جامعه آنلاین را به صورت پایه بسازید و بعد نیازهایش را در هنگام رشد، پاسخ دهید. این همچنان گارانتی است که کاربران شما، در هنگام شروع، سوال هایی را از شما می پرسند که شما هرگز به آن ها پی نبرده بودید. اما اگر شما با آن بمانید و برایش تلاش کنید، شما متوجه خواهید شد که طراحی سایت شبکه اجتماعی ، یک پروژه پاداش آور خواهد شد.

در طراحی سایت شبکه اجتماعی تنوع زیادی وجود دارد. بعضی از سایت ها هدفی خاص و حرفه ای را دنبال می کنند (مانند لینکداین)و بعضی دیگر عمومی تر هستند (مانند Facebook و MySpace). در ایران هم شبکه های اجتماعی معروفی مانند کلوب و فیس نما وجود دارد. وجود دارد که اما بهترین شرکت طراحی سایت شبکه اجتماعی چیست؟ یک سایت شبکه اجتماعی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا کاربرپسند و جذاب باشد؟

 

 

طراحی سایت دوستیابی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی به فرایند جلب توجه و نهایتا جلب ترافیک برای وب سایت از طریق سایتهای شبکه های اجتماعی اطلاق می شود. بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی از روشهای بازاریابی اینترنتی است که در سالهای اخیر همزمان با رشد رسانه های اجتماعی، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

SMO چیست؟

SMO مخفف جمله (Social Media Optimization) می باشد. در عرصه وب در چند سال اخیر بازاریابی و تبلیغات، مفهومی کاربردی پیدا کرده است. یکی از مهم ترین فعالیت ها در جهت جذب ترافیک و بازدید سایت، بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد که مهم ترین آنها شبکه های اجتماعی فیسبوک،توییتر،لینکدین و گوگل پلاس می باشد اگر چه سایت های خوب دیگری برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که از جمله آنها می توان به پینترست و فلیکر و یوتیوب اشاره کرد.

به یاد داشته باشید هر چه حیطه کاری خود را گسترده تر کنید به همان میزان ترافیک برای سایت خود می توانید جلب کنید. SMO یکی از مهم ترین فعالیت های offpage سئو می باشد که اگر با ظرافت انجام شود می تواند برگ برنده شما باشد.

بهینه سازی در این شبکه ها یعنی جمع کردن طرفدار.یعنی پرچم تجارت خود را در این شبکه ها بالا ببرید و طرقدار جذب کنید.

لایک،Share,plus,توئیت،انتشار در linkedin,پین پینترست و … همگی یک نشان از فعالیت از شبکه های اجتماعی است که Social Signal نامیده می شوند.اغلب وقتی حرف از بهینه سازی در شبکه های اجتماعی در سئو زده می شود، به معنی افزایش Social Signal ها برای سایت شماست.

این تصور وجود دارد که جذب طرفدار از شبکه های اجتماعی ، می تواند در سئو موثر باشد.اما واقعیت این است که شبکه های اجتماعی به شکلی که عموما تصور می کنند در سئو موثر نیستند و به صورت غیر مستقیم تاثیر گذارند.بسیاری بر این باورند بهینه سازی در شبکه های اجتماعی یعنی افزایش لایک یا مثبت یک صفحه ای در فیس بوک یا گوگل پلاس که لینک شما در آن وجود دارد.اما واقعیت این است که به راحتی می توان لایک های تقلبی خریداری کرد که تشخیص تقلبی بودن آنها هم برای موتورهای جستجو مقدور نیست.بدیهی است که گوگل صرف دیدن لایک یا پلاس های زیاد یک سایت، نباید اثر چندانی در رتبه سایت در نتایج بدهد.

اما تاثیر ثابت شده ای در سئو وجود دارد.این که انتشار عمومی مطلب شما در شبکه های اجتماعی بخصوص در فیسبوک،توییتر و گوگل پلاس، حتی اگر هیچ لایک و plus و توییتی نداشته باشد، منجر به index شدن سریع مطلب شما در گوگل می شود.توجه داشته باشیم اینجا صحبت از index است.نه رتبه و صفحه اول.رتبه بندی به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. مزیت دیگر این است که گوگل تشخیص می دهد، که نویسنده اصلی شما هستید.زیرا زودتر از کپی برداران، مطلب شما ایندکس می شود.البته بحث کپی برداری و آثار آن بحث مفصلی است که در بحث همه چیز درباره کپی برداری و تأثیر آن در سئو مفصل به آن پرداخت شده است.

با توضیحات بالا، بهتر است نقش شبکه های اجتماعی را برای سایت خود پررنگ تر کنید.اگر فعالیت هر چند اندک، در شبکه ها اجتماعی اگر برای شما و آینده شما سود نداشته باشد بی ضرر نیست.دنیا نیز به سمت شبکه های اجتماعی و App ها در حال حرکت است.پس از شبکه های اجتماعی هم برای سئو، و هم برای رشد تجارت خود (SMM) استفاده کنید و اثر آن را نادیده نگیرید.

 

شبکه اجتماعی و دوستیابی

 

 

معرفی لیست ۲۲ شبکه اجتماعی دنیا

در زیر ما به معرفی لیست ۲۲ شبکه اجتماعی دنیا می پردازیم. سعی می کنیم به ترتیب از نظر اولویت و مهم بودن لیست شبکه های اجتماعی را معرفی کنیم و برای هر کدام توضیح مختصری خواهیم داد:

 1. فیسبوک : بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در ماه است. فیسبوک محلی مناسب برای تعامل با دوستان و آشنایان، بیزینس و تجارت و همچنین تبلیغات است. اشتراک گذاری مطالبتان در پیج تجاری فیسبوک بسیار روی سئو تاثیر گذار است.
 2. واتس آپ : واتس آپ یک شبکه اجتماعی مبتنی بر پیام است که الان جزئی از فیسبوک می باشد و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱ میلیارد نفر کاربر فعال داشته است. شاید بعضی ها بگویند که پیام رسان ها شبکه اجتماعی نیستند! اما این غلط است!!
 3. مسنجر فیسبوک : بخشی از فیسبوک است که برای چت و گفتگو استفاده می شود و تا بحال بیش از ۱.۲ میلیارد نفر کاربر داشته است.
 4. لینکدین : یک شبکه اجتماعی مرتبط با مشاغل و صاحبان کسب و کار است که متعلق به ماکروسافت بوده و تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیون عضو دارد. فعال بودن حساب اعضای یک کسب و کار در لینکدین بسیار بر روی سئو و بازخورد یک کسب و کار تاثیر گذار است.
 5. گوگل پلاس : گوگل پلاس یکی از سرویس های شرکت گوگل است که شما پس از ایجاد جی میل می توانید از آن بهره ببرید. این شبکه اجتماعی بیش از ۱۰۰ میلیون عضو فعال دارد و بسیار در سئو تاثیر گذار است.
 6. توییتر : توییتر دارای بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر است که بیشتر در کشور آمریکا محبوب بوده و کاربران می توانند تا ۱۴۰ کاراکتر را برای هم به همراه عکس و ویدئو توییت کنند.
 7. اینستاگرام : شبکه اجتماعی متکی بر عکس و ویدئو که متعلق به فیسبوک بوده و بیش از ۳۷۵ میلیون عضو دارد و در کشور ما ایران نیز بسیار محبوب است.
 8. پینترست : یک شبکه اجتماعی مبتنی بر اشتراک گذاری تصویر و ویدئو از سایت های دیگر است که به قول خود سایت، آنها را پین می کند و در آلبوم هایی که شما تعیین می کنید نمایش می دهد. این شبکه اجتماعی روی سئو بسیار تاثیر گذار است.
 9. اسنپ چت : یک پیام رسان اجتماعی با بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه است.
 10. کوئرا : یک شبکه اجتماعی پرسش و پاسخ است که کاربران می توانند سوال بپرسند یا به سوالات پاسخ دهند. کوئرا بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
 11. دختران از پسران بپرسند : یک شبکه اجتماعی مبتنی بر پرسش و پاسخ با هدف تعامل جنس های مخالف و پرسیدن سوال از همدیگر است.
 12. نکس دور : یک شبکه اجتماعی است که در آن همسایگان همدیگر را از رویدادهای درون محله باخبر می کنند. در آمریکا بیش از ۱۵۰.۰۰۰ محله در این شبکه اجتماعی پروفایل دارند.
 13. تولید کننده : پروداکت هانت یا تولید کننده یک شبکه اجتماعی محصول محور است. در آن محصولات کلیه شرکت ها قرار داده می شوند و کاربران به نسبت کیفیت و تجربه استفاده خود به آنها رای می دهند.
 14. آنجل لیست : یک شبکه اجتماعی است که توسط سرمایه گذاران و راه اندازی شده است. این سایت هزاران نفر از سرمایه گذاران را به عنوان عضو ثبت نام کرده است.
 15. کیک استارتر : یک پلت فرم تامین اجتماعی است که مردم می توانند محصولات خود و یا ایده های تولید محصول یا ارائه خدمات را برای تامین بودجه در آن بگذارند. این سایت تقریبا ۱۰ میلیون پشتیبان و سرمایه گذار دارد.
 16. تامبلر : یک شبکه وبلاگ نویسی با بیش از ۳۵۰ میلیون وبلاگ و بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر است. این شبکه اجتماعی از وب و تلفن همراه پشتیبانی می کند.
 17. گب : یک شبکه اجتماعی تبلیغاتی است که به کاربران اجاره می دهد مطالب را با محدودیت ۳۰۰ کاراکتری که به گب معروف اند بنویسند و بخوانند. این شبکه اجتماعی بیش از ۲۰۰ هزار کاربر فعال دارد.
 18. وی کی : مانند فیس بوک است اما بیشتر در روسیه و کشورهای همسایه با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر محبوب است.
 19. ردیت : یک شبکه اجتماعی با بیش از ۵۰۰ میلیون بازدید ماهانه است. پست های متنی و یا لینک مستقیم می تواند در سایت به اشتراک گذاشته شود و توسط اعضا برای تعیین محبوبیت رای داده شود.
 20. مای اسپیش : یک شبکه اجتماعی محبوب در زمینه موسیقی است که بین نوازندگان و خواننده ها بیشتر محبوب است. ابتدا این شبکه اجتماعی بسیار پر مخاطب بود اما امروزه کمی از محبوبتش کاسته شده است.
 21. استامبلوپون : یک شبکه اجتماعی محتوا محور برای کاربران است که پس از عضویت براحتی می توانید نوار ابزار آن را روی مرورگر نصب کرده و همه جا از آن استفاده کنید.
 22. فوراسکوار : یک شبکه اجتماعی بر پایه معرفی مشاغل با امکان اشتراک گذاری تجربه خرید و استفاده از خدمات مشاغل توسط کاربران است که در خارج از کشور ما بسیار پر کاربرد بوده و بسیار در حال رشد است.
 

شبکه های اجتماعی ایرانی

شبکه های اجتماعی ایرانی و زیادی در حال فعالیت میباشند و در زمینه های مختلفی به کاربران خود خدمات ارائه میدهند که یکسری از آنها در سبک و زمینه های خاصی فعالیتی دارند و بعضی دیگر به صورت عمومی.

 


شبکه های اجتماعی معروف

 شبکه های اجتماعی بسیار زیاد و معروفی در جهان در حال فعالیت میباشند که در کمی بالاتر آنها را به همراه زمینه فعالیتشون معرفی کردیم و میتونید نسبت به هدفتون از انها استفاده کنید.


شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران

شبکه های اجتماعی بسیار زیادی در جهان در حال فعالیت میباشند و تعدادی مربوط به کشور یا قاره ای خاص هستند و تعدادی دیگر مربوط به کاری خاص.

اما با توجه به قوانین دیجیتالی کشور، دسترسی به تعداد زیادی از آنها مسدود میباشد و به نحوی دسترسی به انها برای ما میسر نیست.


بهترین شبکه های اجتماعی دوست یابی

بدون بررسی دقیق نمیتوان به سایتی گفت بهترین یا بدترین. کاها ممکن است که سایت از نظر عده ای از کاربران عالی باشد و همان سایت از دید عده ای دیگر بدترین و برعکس.

به همین دلیل با توجه به این موارد و زمینه فعالیت متفاوت هر شبکه اجتماعی، امکان اینکه بدون بررسی به سایتی بگوییم بهترین یا بدترین در این مقاله فرصت آن نیست و سعی خوهیم کرد در مقاله ای دیگر به معرفی بهترین شبکه های اجتماعی و دوست یابی بپردازیم.


فیلم شبکه اجتماعی

این فیلم یکی از فیلمهای پرطرفدار کاربران هست که با ژانر خاص خودش توانسته بینندکان زیادی را به سوی خودش جلب کند و کاربران زیادی در سطح وب به دنبال دیدن آن هستند.


 


رسانه اجتماعی

رسانه اجتماعی میتوان به خبرگذاری ها و روزنامه ها و مجلات و وبلاگهای خبری و .... اشاره کرد.

رسانه های اجتماعی معمولا در زمینه اخبار و شرایط سیاسی و اجتماعی جهان میپردازند.

 

 
 
 
 

social networking

social networking

طراحی سایت شبکه اجتماعی

طراحی سایت شبکه اجتماعی

طراحی سایت دوستیابی

طراحی سایت دوستیابی

شبکه اجتماعی و دوستیابی

شبکه اجتماعی و دوستیابی

سایت فیس بوک

سایت فیس بوک

سایت دوستیابی

سایت دوستیابی

ارتباط با تمام جهان با سایت

ارتباط با تمام جهان با سایت

شبکه های اجتماعی معروف

شبکه های اجتماعی معروف

شبکه های اجتماعی پرطرفدار

شبکه های اجتماعی پرطرفدار

اینستاگرام، یوتیوب، فیس بوک، تلگرام، واتس اپ

اینستاگرام، یوتیوب، فیس بوک، تلگرام، واتس اپ

سفارش طراحی سایت شبکه اجتماعی

سفارش طراحی سایت شبکه اجتماعی

نظرات

افزایش خدمات رایگان
اطلاعیه ها و اخبار سایت

- فیلم طراحی سایت از ابتدا تا انتها - (به زودی)

 

- فیلم رایگان آموزش طراحی سایت در چند دقیقه

 

 

اینستاگرام ما