رنگ

سرور مجازی VPS چیست؟ خرید سرور مجازی VPS | سرور مجازی ارزان یا رایگان

 

سرور مجازی یا وی پی اس VPS بصورت مخفف عبارت Virtual Private Server به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل است. اینکار با مجازی سازی انجام می شود. به اینصورت که یک سرور اصلی در دیتاسنتر به چند بخش تقسیم میشود که بر اساس هدف مورد استفاده کانفیگ و فروخته میشود. با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم می شود اغلب و در شرایط یکسان، هزینه خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین تر است.

 

همیشه یکی از سوالاتی که موقع راه‌اندازی سایت یا توسعه یک کسب‌وکار به ذهن افراد خطور میکند، انتخاب نوع هاست یا میزبانی وب است. ممکن است بین گزینه‌های مختلفی مثل سرور مجازی، هاست ابری، هاست لینوکس و … گمراه شوید و ندانید که کدام یک برای کار شما بهتر است!

ما در این مقاله از کلبه طراحی این سوالات را به زبان کاملا ساده برای درک کاملی از انواع سرویس‌های میزبانی وب برای شما توضیح داده ایم.

 در این مقاله با مفهوم وی پی اس، مزایا و معایب و انواع آن آشنا می‌شوید؛ همچنین تفاوت VPS را با با هاست اشتراکی، سرور اختصاصی و سرور مجازی ابری کاملا شرح میدهیم.

اگر به‌دنبال یک راهنما و اطلاعات کامل درباره سرور مجازی (VPS) و خرید سرور مجازی و یا سرور مجازی رایگان یا ارزان هستید این مطلب را تا آخر دنبال کنید.

 

خرید سرور مجازی

خرید سرور مجازی اروپا از آلمان ، هلند و بلژیک

 

 

در سرور مجازی، از تکنولوژی مجازی‌سازی استفاده می‌شود.

 مجازی سازی، به ساختن یک نسخه مجازی (مانند نسخۀ واقعی) از چیزی گفته می‌شود؛ در سرورهای مجازی به‌جای اینکه چند سخت‌افزار مستقل برای هر سرور اختصاص داده شود، یک سخت‌افزار قدرتمند را با استفاده از نرم‌افزار، به چند سرور مجازی با امکانات مستقل شبیه‌سازی می‌کنند و این سرور مجازی کارایی دقیقی مانند و مشابه سرور اصلی دارد.

اینطوری روی یک سخت‌افزار (یا سرور فیزیکی اختصاصی)، چند سرور جدا، با سیستم عامل مستقل و منابع مخصوص به هر فرد مانند (CPU، RAM و سایر دیتاها) دارید.

 

 

سرور مجازی یا VPS چگونه کار می‌کند؟

سرور مجازی مانند یک واحد آپارتمان، در یک مجتمع مسکونی بزرگ است. شما و همسایگان‌تان در کنار هم، در این مجتمع مسکونی (سرور فیزیکی) زندگی می‌کنید و هرکدام‌تان فضای امن و اختصاصی خودتان را دارید.

مجتمع آپارتمانی است که از چندین واحد مختلف تشکیل شده؛ شما و دیگر همسایگان، هر کدام یک واحد جداگانه اختصاصی برای خودتان دارید. شما حتی می‌توانید واحد خود را مدیریت کنید و هرچه را که دوست دارید در آن کم و زیاد کنید. در ضمن، در این مجتمع مسکونی، اگر همسایه شما بدرفتاری کند، مالک مجتمع باید مشکل را حل کند، نه شما.

به طور مشابه، در مورد VPS، چندین کاربر وجود دارند که از همان سرور استفاده می‌کنند؛ اما از یکدیگر جدا شده‌اند. این دقیقا یعنی: هیچ منبعی روی منبع دیگر تاثیر ندارد. شما سرعت و امنیت مورد نیاز خود را بدون دخالت سایر منابع خواهید داشت.

چه از این بهتر؟ شما دارید مزایای یک سرور خصوصی را به‌دست می‌آورید، اما به نوعی باز هم هزینه خدمات را مشابه حالت اشتراکی پرداخت می‌کنید.

خب، حالا که با این موضوع که سرور مجازی VPS چیست و چگونه کار میکند آشنا شدید، بد نیست درباره مزایا و معایب آن هم مرور خلاصه‌ای داشته باشیم.

 

 

 


سرور مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سرور مجازی کاربردهای بسیاری دارد و از آن می توان استفاده های زیادی کرد. در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است:

 • میزبانی وب سایت های نسبتا پر مصرف یا تعدادی سایت با مصرف متوسط
 • استفاده از سرور مجازی برای وب سرویس ها مانند میل سرور ، دیتابیس سرور و …
 • استفاده از سرور مجازی برای کنترل یا بهبود عملکرد سیستم ها
 • استفاده از سرور مجازی به عنوان عامل ارتباط ثانویه و رمزنگاری اطلاعات
 • استفاده از خدمات سایت هایی که ایران را تحریم کرده اند. البته در صورتی که آی پی خارج از کشور باشد
 • انجام کارهایی که به اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا نیاز دارد.
 • و ده ها مورد دیگر …

 

 

 

مزایای سرور مجازی (VPS)

 • در مقایسه با هاست اشتراکی سریع‌تر و قابل‌اعتمادتر است.
 • ترافیک بالای همسایه‌ها (سایر سرورهای مجازی که به‌صورت مشترک روی سرور فیزیکی شما نصب شده‌اند) تاثیری روی سایت شما ندارد و آن را دچار مشکل نمی‌کند.
 • شما دسترسی root (یا superuser) به سرور دارید و می‌توانید آن را پیکربندی کنید.
 • دیتابیس و تمام فایل‌های شما کاملاً در امان است و سرورهای همسایه هیچ دسترسی به آن نخواهند داشت.
 • ارتقاء آن راحت است؛ یعنی اگر خواستید وب‌سایت‌تان را توسعه دهید، به‌راحتی می‌توانید RAM، CPU، پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی سرور مجازی خود را تا جایی که نیاز دارید بالاتر ببرید.
 • با توجه به امکاناتی که می‌گیرید، هزینۀ مقرون‌به‌صرفه‌ای می‌پردازید.
 • امکان نصب و اصلاح نرم افزارهای خاص روی سرور مجازی وجود دارد.
 • و…

 

 

معایب سرور مجازی (VPS)

 • قیمت آن بیشتر از هاست اشتراکی است.
 • برای مدیریت این سرور به دانش فنی بیشتری نیاز پیدا می‌کنید.
 • اگر تنظیمات سرور را به‌درستی انجام ندهید، امکان اینکه امنیت به خطر بیفتد هست.
 

مزایا و معایب سرورهای داخل ایران

سرورهای داخل ایرانی، به خاطر بُعد مسافتی سرعت بالاتری دارند. فاصله شما تا سرور، یکی از فاکتورهایی است که روی سرعت سایت تاثیر می‌گذارد.

غیر از این مورد، هزینه سرور مجازی داخلی، کمتر از VPS خارجی است.

در مورد معایب سرورهای داخلی هم می‌توانیم به عدم دسترسی به برخی نرم‌افزارهای خارجی (به دلیل تحریم بودن IP ایران) و کیفیت پایین‌تر شبکه دسترسی اشاره کنیم.

 

 

 مزایا و معایب سرورهای خارجی و سرور مجازی آلمان

با خرید سرور مجازی خارجی، پهنای باند گسترده و سخت‌افزار باکیفیت‌تری در اختیار شماست. همچنین به‌خاطر تحریم نبودن سرور خارجی، به تعداد بیشتری نرم‌افزار و امکانات به‌روز دسترسی دارید.

اما نباید فراموش کنید که خطر تحریم شدن به دلیل ایرانی بودن، همیشه در بیخ گوش شماست!

از این گذشته، به دلیل مسافت زیاد، پینگ سرور ممکن است بالا برود و سایت‌تان را کند.

ایراد دیگری هم که می‌شود به سرورهای خارجی گرفت، قیمت بیشتر و نداشتن ثبات (به دلیل تغییرات قیمت ارز در کشور) است.

 

 

 

سرور مجازی چیست؟

خرید سرور مجازی اروپا از آلمان ، هلند و بلژیک

 

تشریح روند آماده سازی سرور مجازی

بر حسب تکنولوژی و ساختار مجازی سازی، معمولا سرورهای مجازی برگرفته از یک یا چند سرور اختصاصی هستند اما در حالت معمول چند سرور مجازی برگرفته شده از یک سرور اختصاصی است. برای اینکار یعنی مجاری سازی به یک عامل (نرم افزار مجازی ساز) نیاز است. سیستم های مجازی ساز بر اساس نوع و عملکردشان بصورت رایگان یا هزینه ای برای سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند. همچنین لازم است سرور مورد نظر تکنولوژی مجازی سازی را پشتیبانی کند. برای ایجاد سرور مجازی بصورت Local (محلی) و یا Public (عمومی) یکسری راهکارهای خاص وجود دارد. برای مثال برای هر کدام از سرورهای مجازی در سطح وب می بایست حداقل یک آی پی در نظر گرفت تا بتوان آن را در شبکه ثبت کرد. سیستم های مجازی ساز نیز بر اساس تعداد هسته های مجاز سی پی یو ، مقدار مجازم رم ، مقدار حجم هارد دیسک و … برای هر سرور مجازی بصورت اختصاصی یا اشتراکی قابل پیکربندی هستند. منظور از منابع اختصاصی یا اشتراکی این است که هر سرور حق دسترسی به منابع را بصورت کاملا اختصاصی داشته باشد یا بتواند از منابع کلی بصورت اشتراکی استفاده نماید. معمولا در حالت اشتراکی نمی توان کیفیت و کارایی بالایی را انتظار داشت. در ادامه به چند مورد از تکنولوژی های مجازی سازی و سیسم عامل های مورد پشتیبانی آن اشاره خواهیم کرد.

 • مدل مجازی سازی Virtuozzo
 • مدل مجازی سازی OpenVZ
 • مدل مجازی سازی VMware
 • مدل مجازی سازی Xen
 • مدل مجازی سازی KVM
 • و …
هر کدام از مدل های مجازی سازی یک یا چند قابلیت خاص و منحصر به فرد دارند که به دلیل گستردگی مباحث مربوط به هرکدام از آنها، در این مقاله فرصت پرداختن به انها نیست و سعی میکنیم در مطالب بعدی یک مطلب تخصصی و کامل در خصوص هرکدام تهیه کنیم.

 

مجازی سازی - Virtualization چیست؟

همانطور که میدانید مدیریت سخت افزار سیستم ها با سیستم عامل است، یعنی با تهیه یک سیستم و نصب یک سیستم عامل مانند ویندوز روی آن می توانید از آن سیستم استفاده کنید. اکنون اگر بخواهید که به هر دلیلی یک سیستم عامل دیگر با همین سیستم و سخت افزار آن داشته باشید، باید از مجازی سازی کمک بگیرید.

مجازی سازی که با عبارت "Virtualization" شناخته میشود، تکنولوژی و زیرساخت نرم افزاری است که جایگزین سیستم عامل در سرور ها و سیستم هاست، که امکان نصب و مدیریت چندین سیستم عامل را بر روی سخت افزار یک سیستم یا سرور ارائه می کند. با توجه به شکل بالا هر سیستم عامل یک سرور مجازی است که به آن Virtual Private Server می گوییم.

 

 

زیر ساخت های مجازی سازی و پنل های کاربری

زیر ساخت های مجازی سازی موجود بیشتر بر پایه سیستم عامل لینوکس هستند. البته مجازی سازی ویندوز با نام "Hyper V" نیز وجود دارد، ولی مانند بقیه از شهرت زیادی برخوردار نیست و شرکت های هاستینگ از نسخه های لینوکسی استفاده می کنند. مهمترین زیرساخت مجازی سازی که شرکت های هاستینگ از آن استفاده می کنند، VMWARE و KVM هستند. در ادامه به بررسی اجمالی این مجازی ساز ها می پردازیم.

 

XEN

این مجازی ساز رایگان نیست ولی یکی از حرفه ای ترین مجازی ساز هاست. از زیرساخت XEN بیشتر در سازمان ها و شرکت های تخصصی استفاده می شود. شرکت های هاستینگ و فروش سرور مجازی بنا به دلایلی از این سیستم استفاده نمی کنند.

 

VMWARE

معروف ترین و محبوبترین زیرساخت برای مجازی سازی است. بیشتر شرکت های هاستینگ از این زیرساخت استفاده می کنند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها هم از همین زیرساخت استفاده می کنند. زیر ساخت VMWARE متاسفانه ایران را تحریم کرده و رایگان نیست و در ایران همیشه به صورت کرک شده استفاده می شود. محصول مجازی ساز این شرکت "ESXi" دارد که به صورت یک سیستم عامل ارائه شده است.

 

ESXi

پنل های کاربری اختصاصی مانند VCenter را دارد، که بیشتر شرکت ها دسترسی کاربری به این پنل را به مشتریان خود ارائه می دهند. برخی پنل های مدیریتی هم برای این برنامه تهیه شده که به صورت ماژول در پنل های کاربری شرکت های هاستینگ نصب شده و در اختیار کاربران قرار داده می شود.

کاربران از طریق این پنل ها می توانند سرور خود را روشن، خاموش و راه اندازی مجدد کنند؛ همچنین دارای ویژگی دسترسی کنسول به سرور مجازی و قسمت های مانیتورینگ متنوعی نیز هستند.

برخی ویژگی ها مهم مجازی ساز ESXi :

 • پایداری بسیار بالا
 • قدرت مدیریت بسیار بالای سخت افزارها
 • دارای سیستم های تحمل خطا بسیار پیشرفته با پایداری بسیار بالا

 

KVM

مجازی ساز "KVM" بر پایه لینوکس می باشد و کاملا رایگان است. ولی برای ارتباط با پنل کاربری باید پنل های ویژه ای برای آنها تهیه شوند که رایگان نیستند. این پنل ها هم در اختیار کاربران قرار میگیرند و هم در اختیار مدیران سرور ها، ولی با دسترسی های کاملا متفاوت. مهمترین ویژگی این مجازی ساز محیط بسیار کاربر پسند آن است.

از لحاظ مدیریتی مانند ESXi نیست، ولی کاربر در پنل خود اختیارات بسیاری را دارد که امروزه بسیار در بین کاربران سرور های مجازی محبوب شده است. معروف ترین این پنل ها SolusVM و AutoVM است. در زیر به برخی ویژگی های مهم این سیستم مجازی ساز اشاره شده است :

 • نصب و تحویل خودکار و سریع سیستم عامل سرور مجازی
 • تعویض سیستم عامل سرور مجازی در هر لحظه به انتخاب کاربر و توسط خود کاربر
 • دسترسی مدیریتی بیشتر و مانیتورینگ بهتر کاربر بر روی سرور مجازی

کاربران بیشتر زیرساخت KVM را انتخاب می کنند، زیرا زمان پشتیبانی و تحویل بسیار کوتاه می شود.

 

 

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی، مثل یک ویلای دربستی است که فقط در اختیار شما قرار گرفته است. شاید هزینه‌ای که برای این ویلا می‌پردازید خیلی بالا باشد؛ اما در عوض همه‌چیز تحت فرمان‌روایی شماست و هیچ مشترک دیگری وجود ندارد!

در سرور یا هاست اختصاصی همه منابع در اختیار شماست، مشکل سرعت ندارید و امنیت در حد بالایی قرار دارد.

در صورتی یک کسب‌وکار بزرگ، با ترافیک خیلی بالا هستید، استفاده از یک سرور اختصاصی به شما توصیه می‌شود؛ اما در صورتی که ترافیک‌تان سنگین نیست و هنوز در میانۀ راه هستید، همان سرور مجازی برای شما عالی است.

 

 

 

امنیت سرور مجازی

خرید سرور مجازی اروپا از آلمان ، هلند و بلژیک

 

 

انواع سرور مجازی بر اساس نحوۀ مدیریت

VPS ها به دو دستۀ مدیریت شده (Managed) و مدیریت نشده (Unmanaged) تقسیم می‌شوند.

 

 

تفاوت سرور مجازی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟

در سرورهای Managed شما مدیریت را به شرکت ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب می‌سپارید و دیگر نیازی نیست که خودتان کاری کنید. این شرکت وظیفه دارد که از نظر فنی همه‌چیز را بررسی کند تا اسپم یا ویروسی کار شما را مختل نکند؛ اگر هم مشکلی داشتید (مثلاً مشکل در نصب نرم‌افزار) شرکت هاستینگ مشکل شما را رفع می‌کند.

در سرور مجازی Unmanaged، کنترل و مدیریت سرور با خود شماست. در واقع شرکتی که VPS را از آن خریده‌اید، وظیفۀ فراهم کردن سخت‌افزار و حفظ و نگهداری آن را دارد؛ اما این شمایید که باید روی سرور نظارت داشته باشید، مواظب باشید آلوده نشود و در یک کلام آن را مدیریت کنید.

دقت کنید که هزینه سرور مجازی مدیریت شده، بیشتر است؛ اما می‌توانید کلی در زمان‌تان صرفه‌جویی کنید و دردسرهای آپدیت سیستم عامل و نگرانی برای امنیت را نداشته باشید.

 

 

 

انواع سرور مجازی بر اساس سیستم عامل

همانطور که خودتان هم می‌دانید، سیستم عامل‌های مختلف زیادی برای مدیریت سرور یا هاست وجود دارند. اما اگر بخواهیم دسته‌بندی کلی داشته باشیم، می‌شود VPS ها را در ۳ دستۀ زیر قرار داد:

 

سرور مجازی لینوکس

یک VPS که سیستم عامل نصب شده روی آن لینوکس باشد، سرور مجازی لینوکس نامیده می‌شود. اگر سایت شما تحت زبان Php نوشته شده باشد، به سرور یا هاست لینوکسی نیاز پیدا می‌کنید. با توجه به اینکه لینوکس یک سیستم عامل متن باز است، امکان نصب برنامه‌ها و نرم‌افزارهای زیادی را خواهید داشت.

ناگفته نماند که توزیع های مختلف لینوکس (مثل Ubuntu، CentOs و Mint) وجود دارند که بر اساس دانش فنی و تجربه خود، می‌توانید هر کدام را که خواستید نصب کنید. اگر دوست داشتید درباره نسخه‌های مختلف لینوکس اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله دیگر ایران سرور، با عنوان «انواع توزیع های لینوکس» سر بزنید.

در ضمن اگر بخواهید وب‌سرویس‌های Nginx، Apache و Litespeed را اجرا کنید، سرور لینوکسی به کارتان می‌آید.

 

سرور مجازی ویندوز

اگر سایت شما تحت زبان‌های مایکروسافت (مثل ASP.NET) نوشته شده باشد، به سرور ویندوزی نیاز پیدا می‌کنید. سرور مجازی ویندوز با یک سیستم عامل ویندوزی تحت وب (مثل RDP) قابل مدیریت است.

کار با سرور مجازی ویندوز راحت‌تر از سرور لینوکس است؛ چون رابط گرافیکی مشابه ویندوز دارد و برعکس لینوکس، اینجا دیگر نیازی به کار کردن با خط فرمان ندارید.

 

سرور مجازی میکروتیک (Mikrotik)

میکروتیک اسم یک شرکت واقع در لتونی است که تجهیزات مخابراتی تولید می‌کند؛ بیشترین دلیل شهرت این شرکت سیستم عامل RouterOS است که بر پایه لینوکس ساخته شده.

سیستم عامل میکروتیک روتر او‌.اس را، هم می‌شود روی کامپیوترهای خانگی نصب کرد و هم روی سرور.

معمولاً از سرورهای میکروتیک در نقش روتر یا برای مسیریابی استفاده می‌شود.

 

 

 

مزایای خرید سرور مجازی

خرید سرور مجازی اروپا از آلمان ، هلند و بلژیک

 

 

 

انواع سرور مجازی

سرورهای مجازی معمولا بر اساس سیستم عامل، مدل مجازی سازی و همچنین تکنولوژی آن دسته بندی می شود. در زیر به انواع دسته بندی های سرور مجازی اشاره می شود:

 • سرور مجازی لینوکس (با امکان نصب انواع سیستم عامل های توزیع لینوکس)
 • سرور مجازی ویندوز (با امکان نصب اغلب سیستم عامل های ویندوز سرور)
 • سرور مجازی اختصاصی (با منابع کاملا اختصاصی از قبیل CPU , RAM و …)
 • سرور مجازی اشتراکی (با منابع سخت افزاری اشتراکی)
 • سرور مجازی ابری (با ساختاری متفاوت به منظور بالا رفتن سطح کارایی، پایداری، امنیت و …)

 

 

انواع سرور مجازی VPS

هنگام خرید سرور مجازی با انواع نام های متفاوت مواجه می شوید. اگر مطلب را تا اینجا مطالعه کرده باشید، به نوعی با تمام انواع سرور های مجازی آشنا شده اید. در ادامه برخی بیشترین عنوان های سرور مجازی را در دسته بندی های جداگانه عنوان می کنیم. اگر می خواهید یک سرور مجازی تهیه کنید باید دقت کنید که دیتاسنتر مربوط به سرور میزبان شما در کجا قرار دارد. این نکته خیلی مهم است که دیتاسنتر در ایران باشد یا خارج از ایران باشد. البته ممکن است که فقط لازم باشد که در کشور خاصی قرار داشته باشد. انتخاب اینکه سرور مجازی VPS شما در ایران باشد یا خارج از ایران کاملا به دیتاسنتر بستگی دارد، که در ادامه به برخی ویژگی های آنها می پردازیم.

 

 

سرور مجازی ایران - Iran VPS

دیتاسنتر هایی که در ایران قرار دارند شناخته شده اند و با کمی جستجو آن را بدست می آورید. دیتاسنترهای پارس آنلاین، آسیاتک، افرانت و همراه اول از برجسته ترین دیتاسنتر ها هستند. چند سالی است که دیتاسنتر برج میلاد نیز مطرح شده است که به دلیل پهنای باند بالا و امکانات بسیار مناسب این دیتاسنتر، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

 •  سرعت شبکه:

سرعت شبکه در اتصال به سرور مجازی ایران خیلی بالاتر از خارج از ایران است. دقت کنید که فریب برخی تبلیغات را نخورید، برخی می گویند که سرعت سرور ایران بیشتر است. منظور از سرعت سرور مجازی ایران، فقط سرعت شبکه و انتقال داده ها به سرور است و سرعت خود سرور به سخت افزار سرور بستگی دارد نه به موقعیت جغرافیایی. همچنین دقت کنید که بالا بودن سرعت شبکه سرور مجازی ایران، فقط برای کاربرانی ایرانی مناسب است. اگر کاربران سرور مجازی خارج از ایران هستند، سرور مجازی ایران ممکن است گزینه مناسبی نباشد.

 

 • هزینه:

هزینه تهیه سرور مجازی ارزان تر از سرور مجازی خارج از ایران است، همچنین هزینه ترافیک شبکه داخل ایران هزینه خیلی کمتری برای کاربران سرور مجازی دارد.

 

 • امنیت:

امنیت همیشه نسبی است و نمی توان گفت که سرور مجازی ایران امنیت بیشتری دارد و دقیقا به سیستم های امنیتی در نظر گرفته شده بستگی دارد. قسمتی از امنیت به نرم افزارو سیستم عامل سرور مجازی بستگی دارد و قسمت دیگر به عهده دیتاسنتر و امنیت شبکه ای که دیتاسنتر برای شما فراهم کرده است بستگی دارد.

 

 • پایداری و در دسترس بودن:

سرور های مجازی ایران در صورت قطعی و از دسترس خارج شدن اینترنت جهانی، به علت استفاده از شبکه ملی ایران در دسترس هستند. البته فقط برای کاربرانی که در ایران هستند قابل دسترسی است.

 

 • انعطاف پذیری:

به دلیل در دسترس بودن شرکت های ارائه دهنده و سهولت ارتباطات با راحتی بیشتری می توانید سرور مجازی خود را تغییر دهید یا کم و اضافه کنید و همچنین از امکانات اضافی و جانبی استفاده کنید.

 

 • SEO:

اگر سایت و خدمات پربازدید برای کاربران ایرانی دارید، تهیه سرور مجازی ایران تا مقداری می تواند در SEO سایت شما تاثیر داشته باشد.

 

 

سرور مجازی ویندوز و لینوکس

سرور مجازی خارج

وقتی نام یک کشور در سرور مجازی و دسته بندی آن قرار دارد، به این معنی است که سرور میزبان سرور های مجازی در دیتاسنتر آن کشور قرار دارد. در زیر برخی از معروف ترین دیتاسنتر های کشورهای مختلف را معرفی می کنیم.

 

 

سرور مجازی آلمان

سرور مجازی که سرور میزبان آن در یکی از دیتاسنتر های کشور آلمان قرار دارد. معروف ترین دیتاسنتر آلمان هتزنر نام دارد.

 

 

سرور مجازی هلند

یکی از دیتاسنتر های معروف هلند OVH است.

 

 

سرور مجازی آمریکا

آمریکا دیتاسنتر های معروف زیادی دارد که ColoCrossing و XLhost از جمله آنها می باشند.

 

 

سرور مجازی انگلیس

از معروف ترین دیتاسنتر های انگلیس Redstation می باشد.

 

 

سرور مجازی فرانسه

از معروف ترین دیتاسنتر های این کشور OVH می باشد.

 

 

ویژگی 

 • شبکه:

سرورهای خارج از ایران پایداری شبکه بالاتری نسبت به دیتاسنتر های ایران دارند و حجم ترافیک و پهنای باند بالاتری را در سبد محصولات خود دارند.

 

 •  هزینه:

هزینه سرور مجازی خارج از ایران کمی بیشتر است، همچنین هزینه سرور مجاز خارج برای کاربران ایرانی هزینه بالایی دارد. اما اگر کاربران سرور مجازی در خارج هستند، هزینه متعادلی را دارد.

 

 • امنیت:

امنیت سرور های خارج از نیز به دیتاسنتر و سیستم های امنیتی موجود در سرور میزبان و شبکه بستگی دارد.

 

 • پایداری و در دسترسی بودن:

دیتاسنتر های خارج از ایران در سطح بالاتری قرار دارند و کیفیت سرویس ها نیز بیشتر می شود. در کل پایداری و در دسترسی بودن سرور مجازی خارج از ایران بالاتر است. ولی اگر ارتباط اینترنت جهانی ایران با مشکل مواجه شود، دسترسی به سرور مجازی نیز دچار مشکل می شود.

 

 • انعطاف پذیری:

برای کاربران ایرانی انعطاف پذیری سرور مجازی خارج از ایران کمتر است. به راحتی نمی توانید مشخصات سرور را تغییر دهید، همچنین فرآیند پشتیبانی و پرداخت نیز با مشکلات زیاد مواجه است.

 

 

سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی با یکی از انواع سیستم عامل های لینوکس که ممکن است در برخی موارد با نام های توزیع لینوکس آن ها را مشاهده کنید. مثلا سرور مجازی CentOS یا سرور مجازی Ubuntu

 

سرور مجازی ویندوز

سرور مجازی که یکی از انواع نسخه های ویندوز بر روی آن نصب شده است.

 

سرور مجازی میکروتیک

میکروتیک یک مسیریاب یا Router است و دارای یک سیستم عامل بسیار کوچک و کم حجم است.

 

 

سرور مجازی رایگان و ارزان

خرید سرور مجازی اروپا از آلمان ، هلند و بلژیک

 

کاربرد های سرور مجازی VPS

با سرور مجازی کارهای بسیاری را می توان انجام داد. در ادامه برخی از بیشترین فعالیت های ممکن را به صورت مثال های کاربردی همراه با دسته بندی های عمومی عنوان شده است.

 

 • وب سایت:

اگر سایت پربازدید دارید و هاست پاسخگوی نیاز های شما نیست می توانید سرور اختصاصی را جایگزین آن کنید. ممکن است هر نوع وب سایتی باشد :

 

 •  فروشگاه:

فروشگاه های اینترنتی که مشتریان و اقلام زیادی دارند و تراکنش آنها بالاست

 

 •  آموزشگاه مجازی:

برای آموزشگاه مجازی انتخاب هاست اصلا مناسب نیست و پیشنهاد می شود که اگر دانشجویانی که همزمان متصل می شوند کمتر از 100 نفر هستند از سرور مجازی استفاده کنید در غیر این صورت از سرور اختصاصی استفاده کنید.

 

 • سایت های اشتراک فایل و ویدئو:

سایت هایی که به صورت عمومی یا خصوصی فیلم و فایل های حجیم را به اشتراک میگذارند.

 

 • سایت های برنامه نویسی شده با دسترسی اختصاصی:

برخی از وب سایت ها از تکنولوژی های برنامه نویسی خاصی استفاده می کنند که نیاز است دسترسی بالایی به سرور هاست داشته باشند. در هاست این امکان وجود ندارد و باید از سرور مجازی استفاده شود. مانند استفاده از فریمورک Framework های اختصاصی PHP و ASP

 

 •  سرویس های اشتراکی:

در برخی از شرکت ها و سازمان از سرویس ها و برنامه های اشتراکی استفاده می شود که شعب مختلف آن شرکت در مکان های مختلف و دور از هم باید به آن دسترسی داشته باشند. در این موارد انتخاب سرور مجازی یکی از گزینه های مناسب است.

 

 • سرویس ایمیل:

بیشتر شرکت ها و سازمان ایمیل اختصاصی خودشان را دارند. اگر می خواهید که یک سرور اختصاصی برای ایمیل های خود داشته باشید، استفاده از سرور مجازی یک راه حل مناسب است.

 

 • پایگاه داده:

برخی از برنامه های کاربردی از بانک های اطلاعاتی استفاده می کنند که حجم پایگاه داده ممکن است حجیم باشد. هم برای حجم بالای پایگاه داده و هم برای امنیت بیشتر پایگاه داده را در یک سرور مجازی جداگانه می توان قرار داد.

 

 • سرور برنامه های کاربردی:

برخی شرکت ها یا سازمان ها برنامه های کاربردی دارند که باید در تمام شعب که از یکدیگر فاصله زیادی دارند استفاده شود. مانند برنامه های حسابداری، که می توان برای رفع این مشکل از سرور مجازی استفاده کرد.

 

 •  توسعه و تولید نرم افزار:

امروزه بسیاری از برنامه نویسان برای توسعه پروژه های نرم افزاری نیاز به سرویس های خاصی دارند که اگر این پروژه بزرگ باشد، نیاز است که برای آن ها سرور مجازی تهیه کنند.

 

 •  سرویس Git:

از این سرویس برای نسخه بندی و پشتیبان گیری آنلاین برنامه در حال توسعه استفاده می شود. همچنین چندین برنامه نویس از مکان های مختلف کد های خود را بر روی این سرور مجازی قرار می دهند.

 

 • سرویس مدیریت پروژه و کد:

اگر تیم های جداگانه توسعه نرم افزار داشته باشید یا اینکه برنامه نویس ها به صورت دورکاری یا پروژه ای فعالیت می کنند برای مدیریت پروژه و کد ها نیاز به یک سرور مجازی برای این کار دارید.

 

 •  فعالیت های نظارتی و مدیریتی:

اگر صاحب یک کارخانه باشید یا بخواهید که به صورت دائم شرکت، دفتر، کارگاه، کارخانه یا هر مکانی را به صورت آنلاین و از هر مکانی مدیریت کنید، ممکن است به سرور مجازی نیاز داشته باشید.

 

 • دوربین های نظارت:

برای استفاده از دوربین ها نظارتی و مشاهده آنلاین مکان ها در اینترنت، سرور مجازی می تواند مشکل شما را رفع کند.

 

 • سیستم ها و نرم افزارهای مدیریتی:

برای استفاده همه از سیستم مدیریت یکپارچه، مانند سیستم مدیریت وظایف Task Manager اختصاصی خودتان، سرور مجازی بهترین راه حل است.

 

 • نکته :

مثال ها و مواردی که در این قسمت عنوان شد، عمومی ترین کاربرد های سرور مجازی است. دلایل زیاد دیگری ممکن است برای استفاده از سرور مجازی وجود داشته باشد.

 

 

 

 

سرور مجازی ابری

شرکت های بزرگ و معتبر خدمات دهنده در زمینه سرور مجازی، دارای تعداد زیادی سرور اختصاصی برای میزبانی سرور های مجازی هستند. بهینه ترین حالت برای استفاده از تعداد سرور های زیاد، اتصال آنها به یکدیگر و ایجاد فضای ابری است.

شرکت ها ممکن است در هر شهر یا کشوری و در دیتاسنتر های مختلف دارای سرور های اختصاصی زیادی باشند. این سرورها را با تکنیک ها و روش های پیچیده به یکدیگر متصل می کنند و همگی به یک سرور بزرگ با منابع بسیار زیاد تبدیل می شوند که به آن فضای ابری یا سرور ابری گفته می شود. سپس این فضایر ابری بزرگ به قسمتهای کوچک قسمت شده و به عنوان "سرور مجازی ابری" در اختیار کاربران قرار می گیرند.

 

 

 

برخی از ویژگی های سرور مجازی ابری

 

 • سرعت بالا:

سرور ابری منابع بسیار زیادی متشکل از چندین سرور اختصاصی پرقدرت را دارد.

 

 •  هزینه پایین:

به علت استفاده بهینه از منابع سرور های ابری، هم برای سرویس دهنده و هم برای کاربر بسیار مقرون به صرفه است.

 

 • انعطاف پذیری بالا:

در هر لحظه می توانید منابع سرور خود را تغییر دهید و مهمتر اینکه می توانید به راحتی مکان جغرافیایی سرور را نیز تغییر دهید.

 

 • امنیت بالا:

شبکه و امنیت سرور های ابری به خاطر تکنولوژی پیشرفته بیشتر از حالت عادی است و بالاترین زمان پایداری را دارد.

 

 • فضای ذخیره سازی بالا:

در سرور های ابری می توانید بیشترین فضای ذخیره سازی را با پایین ترین قیمت داشته باشید.

 

 

 

 

کنترل پنل های مدیریت سرور مجازی VPS

شما می توانید هر گونه سیستم عامل مجازی را بر روی سرور مجازی خود داشته باشید. ولی غالبا سیستم عامل های نسخه سرور بر روی سرور های مجازی نصب می شود. این کار به این دلیل است که سرور مجازی باید برخی سرویس ها را در اینترنت برای شما فراهم کنند، اگر نه که چه نیازی به سرور داشتید.

مدیریت و امنیت سرور های مجازی تماما با خود کاربر می باشد و شرکت های هاستینگ هیچ تعهدی در این باره ندارند. پس باید برای کار با سرور مجازی دانش و زمان کافی را برای مدیریت آن داشته باشید. در برخی موارد حتی باید یک نیرو متخصص برای این کار داشته باشید.

ولی ممکن است که با داشتن نیروی متخصص برای اینکار باز هم زمان کافی را برای مدیریت سرور نداشته باشید، یا اینکه هزینه تامین نیرو را نداشته باشید. در این حالت بهترین راه حل استفاده از "برنامه های مدیریت تحت وب سرور" می باشد.

*** برای اطلاعات بیشتر در خصوص کنترل پنل ها مطلب کنترل پنل هاست چیست؟ معروفترین کنترل پنل وب چیست ؟  از سایت کلبه طراحی را بخوانید

 

 

قیمت کنترل پنل ها

این برنامه ها نسخه های مختلف رایگان و غیر رایگان دارند و در بیشتر موارد روش نصب ساده ای دارند و خودتان نیز می توانید نصبشان کنید. برخی از این برنامه ها توسط شرکت هاستینگ و به درخواست کاربر قبل از تحویل سرور بر روی سیستم نصب شده و تحویل می شوند. این نوع سرور مجازی که کنترل پنل از قبل بر روی سرور نصب شده، در سبد محصولات شرکت های هاستینگ به "سرور مجازی مدیریت شده" معروف شده است. در ادامه به چند نمونه از معروف ترین کنترل پنل های تحت وب مدیریت سرور را آورده ایم و ویژگی های آنها را به صورت خلاصه بررسی می کنیم :

 

 

Webmin

 • برنامه تحت وب مدیریت سرور های لینوکس
 • معروف ترین کنترل پنل تحت وب رایگان
 • دارای قدرت مدیریت کامل سرور
 • دارای نصب ساده
 • به روز رسانی این برنامه به کندی داده می شود
 • هیچگونه امنیت پیش فرضی ندارد
 • به صورت ماژولار است و بسیاری از سرویس های سیستم را به صورت ماژول می توانید نصب و مدیریت کنید
 • محیط بسیار کاربر پسندی دارد
 • با داشتن امکانات بسیار بالا، باید برای کار با آن تا حدودی دانش لینوکس داشته باشید

 

 

Virtualmin

 • برنامه تحت وب مدیریت هاست لینوکس
 • هم خانواده محصول Webmin است
 • هدف آن مدیریت هاست بر روی سرور
 • یک هاست را به صورت رایگان مدیریت می کند
 • بروز رسانی نیز برای این برنامه داده می شود
 • امنیت پیش فرض کمی دارد
 • به صورت ماژولار است
 • بروزرسانی به صورت عادی دارد

 

 

Directadmin

 • کنترل پنل تحت وب سیستم عامل لینوکس مخصوص هاستینگ
 • رایگان نیست ولی پایین ترین هزینه لایسنس را در بین رقیبان خود دارد
 • به صورت ماژولار است و ماژول های مدیریتی و امنیتی را می توان روی آن نصب کرد
 • امنیت پیش فرض مناسبی دارد ولی باید با نصب ماژول ها امنیتی و تنظیمات مناسب، امنیت آن را اضافه کنید
 • محیط کاربر پسندی دارد
 • به روز رسانی به صورت عادی دارد

 

 

Cpanel

 • کنترل پنل تحت وب سیستم عامل لینوکس مخصوص هاستینگ
 • معروفترین و محبوبترین کنترل پنل تحت وب لینوکس
 • محیط بسیار کاربر پسند
 • امنیت پیش فرض خیلی بالا
 • به صورت ماژولار است
 • برای امنیتی بالاتر باید ماژول ها وتنظیمات امنیتی را روی آن انجام دهید
 • به روز رسانی بسیار خوبی دارد
 • ایران را تحریم کرده است

 

 

Plesk

 • کنترل پنل تحت وب سیستم عامل ویندوز مخصوص هاستینگ
 • معروفترین و محبوبترین کنترل پنل تحت وب ویندوز
 • محیط بسیار کاربر پسند
 • امنیت پیش فرض خیلی بالا
 • به صورت ماژولار است
 • برای امنیتی بالاتر باید ماژول ها وتنظیمات امنیتی را روی آن انجام دهید
 • به روز رسانی بسیار خوبی دارد
 
 
 

مزایای سرور مجازی VPS نسبت به هاست اشتراکی

اگر مطلب را تا اینجا مطالعه کرده باشید، خودتان درک مناسبی از تفاوت های سرور مجازی VPS با هاست اشتراکی Host را خواهید داشت. ولی برای شفافیت بیشتر به برخی از برتری های سرور مجازی سرور مجازی VPS به هاست اشتراکی Host را عنوان می کنیم.

 

1. حجم ترافیک و پهنای باند بالا :

در هاست پهنای باند خیلی کمی دارید که هزینه بالایی نیز دارد ولی در سرور مجازی این محدودیت بسیار کمتر است و هزینه خیلی کمتری دارد.

 

2. منابع سخت افزار قوی :

در هاست منابع RAM, CPU و هارد بسیار محدودی وجود دارد و به صورت اشتراکی است ولی در سرور مجازی این منابع بسیار بیشتر هستند و کاملا به صورت اختصاصی هستند.

 

3. دسترسی مدیر سرور :

در هاست فقط دسترسی یک کاربر ساده را دارید ولی در سرور مجازی بالاترین دسترسی مدیر سیستم را خواهید داشت.

 

4. انتخاب سیستم عامل و نصب نرم افزار های دلخواه

نکته : در بسیاری از مطالب با عنوان های مزایا و معایب سرور های مختلف مواجه می شوید. استفاده از لغت مزایا و معایب در اینگونه موارد صحیح نیستند. اینکه یک هاست منابع کمتری دارد، ویژگی آن هست و در عوض هزینه کمتری دارد و این یک "ویژگی" برای هاست است و نمی توان آن را جزو عیب هاست دانست. برای درک تفاوت های هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی بهتر است با مطالعه آنها به ویژگی آنها پی ببرید.

 

 

سرور مجازی ویندوز

 

آیا سرور مجازی رایگان هم وجود دارد؟

،بله، سرورهای مجازی رایگان با روشهای مختلفی وجود دارند که اغلب به مدت محدود مثلا یکماهه یا یک هفته ای یا یک روزه به شما سرور مجازی ارائه میدهند تا با آن آشنا شوید و سپس خرید کنید و یا یکسری سایتها در اینترنت وجود دارند که سرور مجازی رایگان ارائه میکنند اما از این سرورها نمیتوانید انتظار یک سرور کامل و قوی را داشته باشید و فقط برای دیدن و آشنا شدن با سرور مجازی مناسب هستند و به هیچ وجه برای راه اندازی سایت یا تست سایتهای سنگین و تخصصی و ... توصیه نمیشوند.

اگر دنبال یک سرور مجازی رایگان می‌گردید، باید بدانید که شاید در ابتدای کار هزینه‌ای پرداخت نکنید، اما این شرایط موقتی است و شرکت‌ها برای تبلیغات امکان تست رایگان در یک بازۀ زمانی کوتاه (از ۱ روز تا ۱ ماه) را برای شما فراهم کرده‌اند. تازه امکانات سرورهای رایگان بسیار محدود است و نمی‌توانید روی آن‌ها هر نرم‌افزار یا سایتی را نصب کنید.

 

 

امنیت سرور مجازی

بیشتر بار امنیت سرور مجازی با کاربر می باشد و این کار نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. شرکت ارائه دهنده خدمات فقط می تواند شبکه و سخت افزار سرور را تا جای ممکن امن نگه دارد. شدیدا پیشنهاد می کنم که اگر دانش یا نیروی متخصص برای این کار را ندارید، حداقل از کنترل پنل های تحت وب مدیریت سرور استفاده کنید. به این دلیل که این کنترل پنل ها تا حدودی امنیت سرور شما را افزایش می دهند.

برای برقراری حداقل امنیت سرور مجازی، چند کار اولیه و ابتدایی را در زیر آورده ایم. با انجام این کار ها فقط حداقل های امنیت رعایت می شود و حتما باید به فکر امنیت بیشتر سرور خود باشید.

 

 

نکات امنیتی

 • خیلی خیلی مهم : همیشه در اولین اتصال به سرور مجازی، نام کاربری و رمز عبور اولیه که هنگام تحویل سرور به شما داده شده است را تغییر دهید.
 • همیشه از رمز عبور قوی استفاده کنید و آن را به صورت دوره ای تغییر دهید. حملات Brute Force بر روی سرور های مجازی بسیار زیاد است.
 • حتما سرویس های غیر ضروری که استفاده نمیشوند را غیر فعال کنید.
 • دیواره آتش Firewall را حتما فعال کنید.
 • تمامی پورت های شبکه را ببندید و فقط پورت های مورد نیاز را باز بگذارید.
 • پورت های پیش فرض و شناخته شده سرویس ها را تا جای ممکن تغییر دهید. برای مثال پورت 22 برای دسترسی SSH
 • اگر کاربران از یک مقصد خاص، مثلا یک شرکت یا یک مکان مشخص به سرور متصل می شوند، سرویس دهی و دسترسی به سرور را به آدرس IP همان مکان توسط دیواره آتش محدود کنید.
 • تا جای ممکن از ماژول ها و سیستم های امنیتی برای جلوگیری از حملات Brute Force استفاده کنید.
 • برای سرویس های مختلف تا جای ممکن سعی کنید موارد امنیتی را رعایت کنید.
 • سعی کنید به صورت ممکن از سرور مجازی خود پشتیبان گیری یا همان بکاپ Backup تهیه کنید. برای این کار باید با پشتیبانی و مدیر سرور خود در ارتباط باشید که ممکن هزینه اضافی را در بر داشته باشد.

 

 

معیار های انتخاب سرور مجازی چیست؟

برای این که بتوانید سرور مجازی مناسبی را انتخاب کنید باید نیاز های خود را در نظر بگیرید و با مطالب گفته شده سرویس مناسب را انتخاب کنید. در این قسمت به معیارهایی که باید هنگام نیاز سنجی دقت کنید اشاره می کنیم.

 

 • حافظه RAM:

باید نسبت به فعالیتی که بر روی سرور مجازی می خواهید انجام دهید مقدار حافظه مناسبی را انتخاب کنید. می توان گفته که اساسی ترین نیاز برای انتخاب سرور مجازی مناسب، میزان حافظه RAM می باشد، که بیشترین تاثیر را در قیمت نیز دارد.

 

 • میزان HDD :

باید طبق نیاز خود فضای ذخیره سازی مناسب را انتخاب کنید. در سرویس های مختلف یک حداقل ای قرار داده شده است ولی با مکاتبه با شرکت ارائه دهنده خدمات میتوانید هر میزان فضای ذخیره سازی را در اختیار داشته باشید.

 

 • پردازشگر CPU :

مجازی ساز ها، پردازشگر های مجازی را در اختیار شما قرار میدهند که کمی ضعیفتر از پردازشگر فیزیکی است. پس اگر برای اهداف خود نیاز به پردازش بالا دارد در انتخاب پردازشگر و تعداد آن دقت کنید.

 

 • موقعیت جغرافیای دیتاسنتر:

اگر فعالیت شما طوری است که باید در کشور خاصی باشد به این مورد دقت کنید.

 

 • اعتبار شرکت خدمات دهنده سرور مجازی:

شدیدا پیشنهاد می کنم که از شرکت های معتبر و شناخته شده سرور خود را تهیه کنید. دقت کنید که این شرکت حتما از پشتیبانی خوبی برخوردار باشد.

 

 

 

کدام دیتاسنتر را برای سرور مجازی انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب دیتا سنتر سعی کنید به موارد زیر دقت کنید :

 •  امنیت شبکه دیتاسنتر :

برخی از دیتاسنتر ها امنیت پیش فرض خوبی را دارند مانند دیتاسنتر OVH

 

 • موقعیت جغرافیایی دیتاسنتر :

بستگی به نیاز شما دارد ولی پیشنهاد می شود که کشور دیتاسنتر را بر اساس بیشترین میزان ترافیک کاربران انتخاب کنید.

 

 • پشتیبانی از ترافیک وارز :

ترافیک های غیر استاندارد مانند ترافیک های برنامه های کرک شده یا ترافیک های تست نفوذ اصطلاحا ترافیک وارز Warez گفته می شود. دقتی کنید که اگر به این نوع ترافیک ها نیاز دارید، دیتاسنتر از آن ها پشتیبانی کند.

 

 

از کجا سرور با کیفیت و مطمئن خریداری کنیم؟

برای خرید سرور و دامنه با کیفیت و مطمئن از اروپا میتوانید از لینک زیر اقدام به خرید کنید 

 

 

 سرور مجازی انگلستان ارزان است؟


سرورهای ارزان انگلیس با قرار گیری در موقعیت جغرافیای اروپا پینگ نسبتا خوبی به ایران دارند و گزینه خوبی برای دور زدن تحریم ها و کسب و کارهای جهانی میباشد.

با خرید سرور مجازی ارزان انگلیس با مجازی ساز KVM سرور مجازی با امکانات راحتی برای تغییر سیستم عامل و مدیریت کامل بر سرور از پنل کاربری را داراست.

دسترسی راحت به VNC سرور و تعویض سریع سیستم عامل بدون محدودیت مناسب یادگیری و تست کانفیگ و پروژه های آموزشی دانشگاهی میباشد.

 

 

سرور مجازی اختصاصی (VPS) برای چه کسانی میتواند مفید باشد؟

برای سایت هایی که دیگر منابع هاست پاسخگوی نیازهای آن نیست و یا سایتی دارند که به منابع بالا یا اختصاصی نیاز دارد. برای کسانی که می خواهند از سرویس های اشتراکی و مدیریتی استفاده کنند. برای کارگاه ها، کارخانه یا شرکت ها که نیاز به سرور جامع برای مدیریت وظایف و پروژه های خود دارند. …

 

آیا شبکه در سرور مجازی اختصاصی است؟

خیر، در تمامی مجازی سازها و تمامی دیتاسنتر ها و در تمامی انواع سرور مجازی، شبکه و پهنای باند به صورت اشتراکی است. مگر اینکه قرارداد کرده باشید و پهنای باند و ترافیک مشخصی را برای خود رزرو کرده باشید.

 

آیا هارد سرور مجازی به صورت کاملا اختصاصی است؟

بله هارد سرور مجازی در تمامی تکنولوژی های سرور مجازی به صورت کاملا اختصاص است. فقط نحوه مدیریت هارد در مجازی ساز ها متفاوت است.

 

در انتخاب سرور مجازی چه چیزی مهم است؟

مهمترین عوامل در انتخاب سرور مجازی RAM, HDD و موقعیت جغرافیایی دیتاسنتر است.

 

در سرور مجازی VPS چه چیزهایی واقعا اختصاصی است؟

در سرور مجازی به عنوان Virtual Private Server ، شما یک سرور اختصاصی مجازی را دارید. در سرور مجازی، پردازشگر CPU و حافظه RAM و هارد HDD به صورت اختصاصی هستند.

 

در سرور مجازی VPS چه چیزهایی اشتراکی است؟

در سرور مجازی VPS همه چیز به صورت اختصاصی در اختیار کاربران قرار داده می شود به جز شبکه ای که سرور مجازی از آن استفاده می کند که بین همه سرورهای مجازی موجود در سرور میزبان مشترک است.

 

کدام مجازی ساز بهتر است؟

برای کاربران مهم نیست که چه زیرساخت مجازی سازی در پشت راه اندازی سرور مجازی قرار دارد، چون آن را مشاهده نمی کنند و هیچ دسترسی به آن ندارند. ولی برخی کاربران که با یک مجازی ساز و پنل کاربری آن کار کرده اند ترجیح می دهند که با همان کار کنند.

 

نصب و راه اندازی سرور مجازی چگونه است؟

تمامی مراحل نصب، راه اندازی و تحویل سرور مجازی با شرکت هاستینگ و خدمات دهنده سرور مجازی می باشد و کاربر در این مراحل هیچ دخالتی ندارد. بعد از نصب سرور مجازی، دسترسی ها و نحوه اتصال به سرور مجازی به کاربر تحویل داده می شود.

 

سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

سیستم عامل های لینوکس نسخه سرور دارای محیط گرافیکی برای مدیریت سرور نیستند. مدیریت این سرور های مجازی نیاز به دانش و زمان کافی است. برنامه های مدیریت سیستم عامل با یک محیط گرافیکی تحت وب، مدیریت سرور را بسیار ساده تر می کنند. به این نوع سرور های مجازی که از قبل یک پنل مدیریت سرور بر روی آن نصب شده است سرور مجازی مدیریت شده می گویند.

 

چگونه سرور مجازی خود را مدیریت کنیم؟

سیستم عامل هایی که بر روی سرور مجازی نصب می شوند نسخه سرور هستند، پس برای مدیریت سرورتان باید دانش و تخصص کافی را داشته باشید یا فردی را برای این کار داشته باشید. بهتر است تا جای ممکن از پنل های تحت وب مدیریت سرور استفاده کنید.

 

چه سرور مجازی VPS ای برای من مناسب است؟

برای انتخاب سرور مجازی مناسب کار خودتان باید نیازهای خود را لیست کنید و طبق مطالب گفته شده سرویس مناسب خود را از شرکت ارائه دهنده خدمات تهیه کنید. مهمترین معیار های انتخاب سرور مجازی مقدار RAM ، HDD و موقعیت جغرافیای سرور است.

 

خدمات اضافی سرور مجازی چیست؟

شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست و سرور مجازی برخی خدمات مورد نیاز را به عنوان خدمات اضافی قرار می دهند. مانند پشتیبان گیری و بکاپ، فضای ذخیره سازی NAS، و موارد دیگر که در شرکت ها متفاوت هستند.

 
چنانچه سوالی در خصوص VPS دارید که ما در مقاله فراموش کردیم آن را توضیح دهیم میتوانید در پایین همین صفحه کامنت بزارید و حتما ج.ابتونو میدیم.
 
 

خرید سرور مجازی

خرید سرور مجازی

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟

امنیت سرور مجازی

امنیت سرور مجازی

مزایای خرید سرور مجازی

مزایای خرید سرور مجازی

سرور مجازی ویندوز و لینوکس

سرور مجازی ویندوز و لینوکس

سرور مجازی رایگان و ارزان

سرور مجازی رایگان و ارزان

سرور مجازی ویندوز

سرور مجازی ویندوز
  

نظرات

افزایش خدمات رایگان
اطلاعیه ها و اخبار سایت

- فیلم طراحی سایت از ابتدا تا انتها - (به زودی)

 

- فیلم رایگان آموزش طراحی سایت در چند دقیقه

 

 

اینستاگرام ما